USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresie

USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresie

6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa vo štvrtok v Kyjeve stretol so svojím ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom . Počas návštevy zdôraznil, že Washington bude podporovať „ suverenitu, územnú celistvosť a nezávislosť Ukrajiny “.
Blinken zároveň ubezpečil Kulebu, že Spojené štáty budú pomáhať Ukrajine „ v posilňovaní vlastnej demokracie, budovaní inštitúcií a presadzovaní protikorupčných reforiem “.
Keďže na východe Ukrajiny stále pôsobia separatisti podporovaní Ruskom, Ukrajinci vkladajú do Blinkenovej štvrtkovej návštevy veľké nádeje. Očakávajú zvýšenú vojenskú pomoc i podporu členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) . Podľa analytika Volodymyra Fesenka Ukrajina „ očakáva, že rozšírenie a posilnenie americkej pomoci Ukrajine úspešne odrazí ruskú agresiu “.
Po stretnutí s Kulebom sa Blinken pripojil k metropolitovi Epifanijovi – hlave ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, ktorá sa odštiepila od ruskej pravoslávnej cirkvi – pri kladení kvetov k pamätníku ukrajinských vojakov zabitých v konflikte na východe krajiny a pri prehliadke Kláštora svätého Michala.
Viac k témam: hranica s Ukrajinou Zdroj: Webnoviny.sk – USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresie © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok USA budú podporovať suverenitu Ukrajiny, krajina očakáva odrazenie ruskej agresie je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější