Fínskej političke hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov za to, že citovala Bibliu a kritizoval homosexualitu

Fínskej političke hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov za to, že citovala Bibliu a kritizoval homosexualitu

Kresťanskej političke vo Fínsku hrozí až šesťročné väzenie po obvinení z viacerých trestných činov z nenávisti za kritiku homosexuality a citovanie biblických veršov.
Súčasná fínska poslankyňa a bývalá ministerka vnútra Päivi Räsänenová bola obvinená z troch trestných činov z nenávisti. Vyšetrovanie bolo zahájené jej zverejnením záznamu Rimanom 1: 24–27 v reakcii na účasť fínskej luteránskej cirkvi na LGBT Pride 2019 festival.
Ďalšie z obvinení sa týka účasti Räsänena v rozhlasovej relácii z roku 2018 o otázke „čo by si Ježiš myslel o homosexuáloch?“
„Fínsky generálny prokurátor, ľavičiar, ktorý považuje komunistu Nelsona Mandelu za svojho„ guru “, oznámil, že po začatí vyšetrovania Räsänenovej v septembri 2019 mal štát dostatok dôkazov na to, aby ju obvinil,“ informuje National File.
Prokurátor tvrdil, že Räsänenove poznámky „prekračujú hranice slobody prejavu a náboženského vyznania a pravdepodobne budú podnecovať intoleranciu, pohŕdanie a nenávisť“, pretože sú „hanlivé a diskriminačné voči homosexuálom“. Píše portál Summit News .
Za každého z týchto troch trestov hrozí potenciálny trest odňatia slobody na 2 roky, čo znamená, že poslanec mohol byť uzamknutý na čokoľvek až na 6 rokov.
„Všetky moje vyhlásenia vychádzali z biblického učenia o manželstve a sexualite,“ uviedol Räsänen. „Budem brániť svoje právo na vyznanie viery, aby nikto iný nebol zbavený práva na slobodu náboženského vyznania a prejavu. Zastávam názor, že moje vyjadrenia sú zákonné a nemali by byť cenzurované. Zo svojich názorov neustúpim. Nenechám sa zastrašiť skrývaním svojej viery. Čím viac kresťanov o kontroverzných témach mlčí, tým užší je priestor pre slobodu slova. “
Príspevok Fínskej političke hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov za to, že citovala Bibliu a kritizoval homosexualitu je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější