BUBLINA LŽÍ SPLASKLA: Slovensko může očkovat vakcínou Sputnik V

BUBLINA LŽÍ SPLASKLA: Slovensko může očkovat vakcínou Sputnik V

Maďarská certifikovaná laboratoř potvrdila, že zásilka vakcíny Sputnik V dodaná Slovensku je v pořádku. V pátek to oznámil slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský, jak uvedl server Novinky.cz (viz ZDE ).
Výsledky testů jsou dobré
Ministr potvrdil, že výsledky testů jsou dobré a Slovensko nyní rozhodne o dalším postupu. S očkováním se čeká už jen na souhlas ruské strany. Podle Lengvarského mají Rusové čas na testování vzorků dodaných Slovensku do konce května a Sputnikem by se v zemi mohlo začít očkovat v červnu . Zda se ale Sputnikem opravdu očkovat začne, není jasné a schopen to nebyl říct ani sám ministr. „Jsou v podstatě jen dvě možnosti, a to povolit, nebo nepovolit očkování touto neregistrovanou vakcínou,“ uvedl Lengvarský. Evropská léková agentura (EMA) Sputnik V totiž zatím neschválila.
Objednávka milionu vakcín 
Slovensko objednalo dva miliony vakcín Sputnik V a první dodávka 200 tisíc kusů dorazila na košické letiště 1. března. Od té doby jsou vakcíny uložené ve skladu, k očkování se nepoužívají, protože slovenský lékový úřad měl pochyby o jejím složení. Slovensko se navíc zpozdilo s platbou za první dodávku a Rusové pak platbu vrátili . Rusové si mezitím odvezli 600 dávek vakcíny Sputnik V, které dodali Slovensku, a kontrolují je ve svých laboratořích. „Vyžádali si měsíc na to, aby ji zkontrolovali ve své režii,“ řekl Lengvarský. Sputnik V není prozatím na území Evropské unie registrovanou vakcínou a z členských zemí ji používá jen Maďarsko.
Zpracoval Rudolf Hruboň
 

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější