Protiimigračné hnutie PEGIDA bolo nemeckou spravodajskou službou označené za extrémistické

Protiimigračné hnutie PEGIDA bolo nemeckou spravodajskou službou označené za extrémistické

7.5.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecká spravodajská služba v piatok klasifikovala protiimigračnú skupinu PEGIDA ako „preukázateľné extrémistické hnutie“.
Spravodajská služba v spolkovej krajine Sasko uviedla, že má dostatok dôkazov o tom, že PEGIDA, ktorá sa zastáva európskych vlastencov a vystupuje proti islamizácii Západu, sa v ostatných rokoch zmenila na protiústavné hnutie.
Takáto klasifikácia znamená, že bezpečnostné orgány budú mať povolenie monitorovať aktivity a členov skupiny. Táto iniciatíva, ktorá vznikla v saských Drážďanoch, organizuje od roku 2014 protesty proti prisťahovalcom a islamu.
Na vrchole svojej popularity prilákala každý týždeň na zhromaždenia desaťtisíce účastníkov. V priebehu ostatných rokov však postupne stratila na popularite.
PEGIDA podľa spravodajskej služby poskytuje krajne pravicovým extrémistom prostriedky na šírenie antidemokratickej propagandy, čo z dlhodobého hľadiska predstavuje vážnu hrozbu pre liberálno-demokratický spoločenský poriadok v Nemecku.
Viac k témam: extrémizmus , PEGIDA Zdroj: Webnoviny.sk – Protiimigračné hnutie PEGIDA bolo nemeckou spravodajskou službou označené za extrémistické © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Protiimigračné hnutie PEGIDA bolo nemeckou spravodajskou službou označené za extrémistické je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější