Francie: Dělají si co chtějí, zákaz nezákaz. Muslimky se koupaly v zakázaných burkinách a jsou na to hrdé!

Francie: Dělají si co chtějí, zákaz nezákaz. Muslimky se koupaly v zakázaných burkinách a jsou na to hrdé!

Řada francouzských bazénů zakázala nosit muslimské plavky burkini. Muslimské ženy se však vůči tomu postavily a ve městě Grenoble se v bazénu i přes zákaz vykoupaly. Návštěvníci je v tom podporovaly, naopak protimigrační strany se vůči tomu postavily.
V Grenoblu, na jihovýchodě Francie, zakázal místní magistrát muslimkám nosit burkini, tedy plavky, které zahalují tělo i vlasy. Členky neziskové organizace Občanská aliance Grenoble však uspořádali akci, při které se vykoupaly s muslimkami v bazénu v burkinách.
Cílem akce bylo podpořit práva muslimských žen. Akce je součástí širší kampaně, tzv. „Operace Burkini“, kterou aliance uspořádala od minulého května na základě petice, která požaduje, aby starosta jihovýchodního města, Éric Piolle, reformoval pravidla ve veřejných bazénech.
Aktivistky šly do bazénu, ačkoliv jim plavčíci řekli, že tam v burkinách nesmí. V bazénu byly asi hodinu, mezi místními návštěvníky našly podporu, mnozí ženám tleskaly a připojily se k nim.
Za své jednání nicméně byly pokutovány 35 eury (asi 900 korun). Aktivistky tvrdí, že rády zaplatily za možnost projevit svou svobodu.
Burkini vznikly jako plavky pro ženy, které jsou v souladu s přísnými požadavky islámského práva na ženskou počestnost. Jejich tvůrkyně je obhajuje s tím, že umožňují ženám, které by jinak nemohly do bazénu, větší svobodu a že je mohou využít i ženy nemuslimského vyznání, např. ty, které se stydí za své tělo, ať už z psychických či zdravotních důvodů.
Podle kritiků však burkini představují plíživou islamizaci a legitimizaci ženského porobení. Bazény je též zakazují z hygienických důvodů.
Předsedkyně hlavní protimuslimské strany, Národního sdružení (bývalá Národní fronta), Marine Le Penová uvedla na svém Twitteru, že burkini nemají místo ve Francii.  Podle Le Penové by lokální autority měly přistoupit k tvrdším opatřením.
Burkini vyvolaly vášně i v Česku. V červnu roku 2017 zaplavila sociální sítě fotka žen v burkinách koupajících se v aquaparku v Čestlicích. Mnozí Češi se vůči tomu ostře vymezili. Samotné bazény v ČR k otázce zaujaly různá stanoviska. Zatímco aquapark v Čestlicích a jiné tvrdí, že burkini jsou vyrobeny z plaveckého materiálu a tedy mohou být použity, jiné z hygienických důvodů je nepovolují. Některé bazény je povolují, ale nedoporučují.
Zdroj  zde .
Příspěvek Francie: Dělají si co chtějí, zákaz nezákaz. Muslimky se koupaly v zakázaných burkinách a jsou na to hrdé! pochází z ČeskoAktuálně.cz

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější