VIDEO: Jak teď žijí veteráni Velké vlastenecké války

VIDEO: Jak teď žijí veteráni Velké vlastenecké války

Jak teď žijí veteráni Velké vlastenecké války? Čím se zabývají a jak probíhal jejich život? Sedm unikátních příběhů sledujte ve videu.
Veteránů Velké vlastenecké války je s každým rokem méně. Ale jejich život inspiruje mladou generaci. Ve svých letech veteráni, některým z nich je už 100 let, stíhají hodně věcí a vedou aktivní životní styl . Někteří cvičí jógu, jiní hrají šachy. Každý z nich se zabývá svým oblíbeným koníčkem.
Když začala válka, neváhali a šli na frontu. „Když je žena na frontě, je to neštěstí, ale bojovali jsme a bránili vlast,” říká veteránka Jevdokija Klimovová, které je dnes 104 let.
„A pak, když nás vyhnali do bláta mezi Lepelem a Polockem, tam už jsme to dostali,” vzpomíná si 93letý veterán Anatolij Botjan. Anatolij se dostal na frontu v 15 letech . Ve válce byl součástí diverzní skupiny, v důchodu se zajímá o národní jídla, které vaří ve své kuchyni.
Maria Koltakovová je rekordmankou Guinnessovy knihy rekordů Ruska. V 99 letech Maria jezdí v buggyně a řídí tank T-72 . Nedávno si osvojila nový program na leteckém simulátoru Su-34. Sama se nazývá „ocelovou babičkou“ . Účastnila se bitvy v Kurském oblouku, osvobození Charkovu, Lvovu, Polska a Československa. Během války dvakrát utrpěla zranění, ale nehledě na to vynesla z pole boje na 300 zraněných vojáků.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější