Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie

Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie

12.5.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená zodpovedať všetky otázky, ak sa ňu Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií obráti so žiadosťou o stanovisko. Agentúre SITA to potvrdil jej hovorca Martin Strižinec. Výbor začal konanie voči prezidentke na základe podnetu Martina Daňa.
„Daňov podnet spĺňal zákonné náležitosti, preto výbor v zmysle ústavného zákona konštatoval, že konanie sa začalo podaním podnetu,” vysvetlil agentúre SITA 11. mája koaličný poslanec Ondrej Dostál (klub SaS).
Prezidentka od lyžiarky prijala dar
Daňo v podnete na Čaputovú tvrdí, že hlava štátu propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti. Pri prijatí zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej podľa neho prezidentka od nej prijala dar v podobe trička s logami sponzorov športovkyne a „zapózovala” s ním všetkým prítomných médiám.
Problémom sú aj oxymetre
V druhom prípade podnet hovorí o situácii, keď súkromné spoločnosti poskytli prezidentke 3 100 kusov pulzných oxymetrov. Neúspešný kandidát na prezidenta Daňo v ňom tvrdí, že na stránke Prezidentského paláca sa objavili názvy firiem, ktoré oxymetre poskytli.
„Prezidentka rešpektuje, že sa parlamentný výbor musí podnetom zaoberať,” dodal Strižinec.
Viac k témam: Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější