Obyvatelia v kolumbijskom Cali nemajú dostatok benzínu či potravín, protestujúci blokujú cesty

Obyvatelia v kolumbijskom Cali nemajú dostatok benzínu či potravín, protestujúci blokujú cesty

13.5.2021 (Webnoviny.sk) – Po troch týždňoch protivládnych protestov v Kolumbii hlásia obyvatelia tretieho najväčšieho mesta krajiny problémy dostať sa k benzínu a tiež k niektorým potravinám. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Vytvorili humanitárne koridory
Protestujúci zablokovali niektoré z hlavných prístupových ciest do Cali a vážne tak narušili zásobovanie. V meste sa podľa BBC odohrali niektoré z najhorších stretov medzi protestujúcimi a bezpečnostnými silami, pričom prišlo o život najmenej 42 ľudí.
Lieky a potraviny sa už do mesta dostávajú vďaka minulotýždňovému vytvoreniu viacerých „humanitárnych koridorov”.
Starosta Cali Jorge Iván Ospina skonštatoval, že je životne dôležité, aby sa do mesta dostali zásoby bez akýchkoľvek zdržaní. „ Niektoré zásoby alebo obmedzené zásoby nie sú dosť ,” poznamenal na margo dohody s protestujúcimi, ktorí blokujú cesty, že nechajú prejsť niektoré nákladné autá. Mesto podľa neho závisí od dodávok potravín zo susedných regiónov.
Čakajú 12 hodín na benzín
Obchodníci na jednom trhu podľa BBC hlásia nedostatok zemiakov, zatiaľ čo na inom trhu ich síce dostali, no za cenu vyššiu o 30 % oproti zvyčajnej. Obyvatelia tiež podľa ich slov čakajú aj 12 hodín na benzín.
Protesty v Kolumbii, ktoré v stredu vstúpili do tretieho týždňa, pôvodne vypukli proti už medzičasom odloženej daňovej reforme. Protestujúci však neskôr pridali ďalšie požiadavky, ako zrušenie školného na univerzitách, zavedenie univerzálneho základného príjmu, rozpustenie poriadkových jednotiek polície a zvýšenie bezpečnosti ľudskoprávnych a domorodých aktivistov.
Viac k témam: protivládne protesty Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia v kolumbijskom Cali nemajú dostatok benzínu či potravín, protestujúci blokujú cesty © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Obyvatelia v kolumbijskom Cali nemajú dostatok benzínu či potravín, protestujúci blokujú cesty je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější