Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov

Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov

13.5.2021 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson vyjadril znepokojenie z toho, že v Spojenom kráľovstve rastie počet prípadov variantu koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali v Indii. Vyjadril sa tak vo štvrtok po tom, ako štúdia univerzity Imperial College London ukázala, že indický variant vírusu sa v Anglicku čoraz viac šíri pred blížiacim sa ďalším zmiernením reštrikcií.
„ Je to znepokojujúci variant ,” povedal Johnson. „ Chceme zabezpečiť, že prijmeme všetky preventívne kroky ,” povedal britský premiér.
Viac o téme: Koronavírus
Univerzita Imperial College London v najnovšej správe uviedla, že celkovo počet prípadov koronavírusu v Anglicku klesol najnižšie od augusta minulého roka po striktnom lockdowne a úspešnej distribúcii vakcín. Univerzita však upozornila, že pozorne by sa mal monitorovať indický variant. Tento variant tvoril 7,7 percenta zo 127-tisíc infekcií odhalených od 15. apríla do 3. mája. Profesor Steven Riley uviedol, že nie je jasné, či indický variant je nákazlivejší, ale varoval, že také riziko existuje.
Viac k témam: COVID-19 , Koronavírus , Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii Zdroj: Webnoviny.sk – Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější