Biden: Jsem si jistý, že jsem si správně přečetl zprávu FBI o Colonial o tom, že Putin nebyl zapojen

Biden: Jsem si jistý, že jsem si správně přečetl zprávu FBI o Colonial o tom, že Putin nebyl zapojen

Americký prezident Joe Biden uvedl , že si pečlivě prostudoval zprávu FBI o situaci se společností Colonial Pipeline, která byla napadena hackery. (Foto: Flickr)


Dokument podle něj dospěl k závěru, že ruský prezident Vladimir Putin nebyl do tohoto incidentu zapojen.Po projevu o hackerském útoku na Colonial Pipeline se jeden z novinářů zeptal Bidena, zda si je jistý, že ruský prezident nemá nic společného s tímto významným incidentem.„Jsem si jistý, že jsem si přečetl zprávu FBI správně. Píše se v ní, že oni, on (prezident RF Putin, pozn. red.) nebyl zapojen,“ řekl Biden.Firma Colonial Pipeline byla napadena ransomwarem DarkSide. Kvůli útoku společnost odpojila některé systémy, „aby zabránila hrozbě, která dočasně zastavila všechny operace spojené s potrubím a ovlivnila některé informační systémy“.Prostoj potrubí již vedl zejména k vyšším velkoobchodním cenám benzinu ve Spojených státech a občasným poruchám na čerpacích stanicích.Americká média spojila kybernetický útok s Ruskem, Bílý dům to však nepotvrdil s tím, že se v současné době uvažuje o verzi zločinecké organizace.Prezident Biden zároveň uvedl, že hackeři by mohli být v Rusku a že považuje Moskvu za částečně odpovědnou za boj proti těmto zločinům.Ruské velvyslanectví ve Washingtonu označilo obvinění Ruska ohledně Colonial Pipeline za neopodstatněná.Zdroj: nypost.com
Článek Biden: Jsem si jistý, že jsem si správně přečetl zprávu FBI o Colonial o tom, že Putin nebyl zapojen se nejdříve objevil na AC24.cz .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější