Zomrel Milan Ftáčnik, bývalý minister školstva a dlhoročný primátor hlavného mesta

Zomrel Milan Ftáčnik, bývalý minister školstva a dlhoročný primátor hlavného mesta

14.5.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 14. mája, 11:02
Vo veku 64 rokov zomrel exminister školstva, vysokoškolský pedagóg a bývalý primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik . Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informuje podpredseda parlamentu a podpredseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Juraj Blanár.
„Dozvedel som sa smutnú správu, že navždy odišiel môj priateľ Milan Ftáčnik. Bývalý minister, poslanec, primátor hlavného mesta, ale predovšetkým skvelý a múdry človek, ktorý pre Slovensko urobil veľa. Ďakujeme ti Milan, odpočívaj v pokoji,” napísal Blanár.
Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) zaslal smútiacej rodine Milana Ftáčnika kondolenčný list. Ako informovala hovorkyňa NR SR Michaela Jurcová , Kollár prijal správu o úmrtí Ftáčnika s ľútosťou a zármutkom.
„Vyjadrujem úprimnú sústrasť najbližšej rodine a blízkym. Táto správa ma ľudsky zasiahla a úprimne ma to mrzí. V týchto ťažkých chvíľach som v myšlienkach so smútiacou rodinou a prajem im veľa síl,“ napísal predseda parlamentu v kondolencii.
Odišiel priskoro
Správu o úmrtí Ftáčnika prijalo so zármutkom aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR , ktoré Ftáčnik viedol v rokoch 1998 až 2002. „Jeho rodine a všetkým blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” dodal rezort.
Minister školstva Branislav Gröhling na sociálnej sieti uviedol, že od roku 1989 mal rezort školstva mnoho ministrov, no málokto z nich v ňom zanechal takú stopu ako Milan Ftáčnik.
„Táto smutná správa prišla žiaľ príliš skoro. S Milanom Ftáčnikom sme sa spoznali pri diskusiách k dokumentu Učiace sa Slovensko. Poznal som ho tiež ako člena správnej rady Slovenskej technickej univerzity, kde som si ho veľmi vážil za jeho seriózny a rozumný prístup, ” priblížil minister.
Rodine Ftáčnika a jeho blízkym vyjadril úprimnú sústrasť a veľkú vďaku za jeho prácu v školstve a v politike.
Presadzoval kultivovanosť a slušnosť
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba si Ftáčnika pripomenul ako človeka, ktorý presadzoval kultivovanosť a slušnosť v politike.
„Milana Ftáčnika som mal vždy v úcte za to, ako sa správal a ako vecne pristupoval k riešeniu problémov. Môj postoj k nemu sa nezmenil, ani keď sme boli súpermi v župných voľbách, ani keď sme stáli na opačnej strane barikády v jednom prípade po voľbách. Či už bol spojencom alebo oponentom, každého si dokázal pozorne vypočuť a snažil sa byť konštruktívny,” konštatoval Droba vo svojom profile na sociálnej sieti.
Vyzdvihol tiež Ftáčnikovu argumentáciu, logiku, faktickosť. „Aj keď v poslednom volebnom období už nebol aktívny v komunálnej politike, bude nám v Bratislave chýbať. Pán Milan, česť vašej pamiatke,” dodal bratislavský župan.
Viac k témam: úmrtie Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Milan Ftáčnik, bývalý minister školstva a dlhoročný primátor hlavného mesta © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Zomrel Milan Ftáčnik, bývalý minister školstva a dlhoročný primátor hlavného mesta je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější