Švédsko: Dnes byla vznesena obžaloba proti Afghánci, který v březnu pobodal 7 lidí

Švédsko: Dnes byla vznesena obžaloba proti Afghánci, který v březnu pobodal 7 lidí

Možná si ještě pamatujete na případ, který se odehrál letos v březnu ve švédské Vetlandě. Afghánec tam chodil s nožem po ulici a náhodně bodal do lidí. Záměrně si volil typické Švédy, do nichž bodal za pokřiku “Allahu akbar!”. V jeho případě již bylo ukončeno vyšetřování a nyní mohlo být vzneseno obvinění. Bude také on nakonec shledán psychicky nemocným?
Dnes byla vznesena obvinění proti 22letému Afghánci Tamimu Sultanimu, který 3. března ve Vetlandě pobodal sedm lidí. Je obviněn z pokusu o vraždu v sedmi bodech obžaloby.
Celkem sedm mužů bylo napadeno na různých místech v centru Vetlandy. Všem obětem byla způsobena velmi vážná bodná zranění, která vyžadovala ošetření v nemocnici. Stav čtyř z nich byl okamžitě život ohrožující.
“Podezřelý pachatel měl na incident při policejních výsleších nejasné vzpomínky, ale přiznal, že nejméně několik lidí napadl nožem. Nebyl schopen poskytnout rozumné nebo podrobné vysvětlení svých činů. Podezřelý pachatel měl období, kdy se cítil duševně nemocný, přičemž tyto pocity se v době před činem stupňovaly,” říká státní zástupce Adam Rullman, který vedl předběžné vyšetřování společně se státním zástupcem Martinem Svenssonem.
“Ve vyšetřování nezaznělo nic, co by naznačovalo, že čin byl naplánován. Mezi oběťmi a podezřelým pachatelem není žádná spojitost. Vše nasvědčuje tomu, že oběti byly vybírány náhodně,” řekl prokurátor Adam Rullman.
Jak sami vidíte, tak vše skutečně směřuje k ortelu “psychicky nemocný”. Děje se tak dnes a denně v celé Evropě.  Zdá se vám to jako náhoda?
 

[Celkem:  0    Průměr:  0 /5]

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější