ŠÁNDOR: Nezvládnutá migrace je jedna z největších hrozeb pro Evropu

ŠÁNDOR: Nezvládnutá migrace je jedna z největších hrozeb pro Evropu

Generál v záloze Andor Šándor poskytl rozhovor portálu Parlamentní listy, ve kterém se dotkl mnohých témat (viz ZDE ). Jedním z nich byla migrace v kontextu Evropy a EU, ale také situace ve Francii, kde se podle některých schyluje k občanské válce.
Evropa není nafukovací
Šándor hned několikrát uvedl, že nezvládnutou migraci vidí jako jednu z největších hrozeb v integračním procesu Evropské unie. Podle něj se totiž stále spousta politiků nedokáže poučit z kritické situace v některých zemích, kde právě migranti, kteří se nedokáží integrovat, způsobují problémy. Hned v úvodu tak dává za příklad Itálii, kde je situace opravdu vážná . Denně sem totiž připlouvá velké množství migrantů, přičemž se aktuálně poukazuje na to, že letos už jich připlulo třikrát tolik než za stejné období loni. Itálie je ohrožená v důsledku geografické blízkosti Afriky.  „Je potřeba si uvědomit, že čím více migrantů přijmeme, tím víc jich přijde. Evropa není nafukovací. Není možné, že budeme nahrazovat sociální, ekonomický a jiný systém chudých afrických zemí , ze kterých k nám přes rozbitou – i když už možná na nějaké cestě k nápravě – Libyi bude putovat nezvládnutelná vlna migrantů,“ uvedl Šándor.
Ve Francii hrozí občanská válka
Kromě Itálie ale generál upozorňuje také na situaci, která vzniká ve Francii. Právě tam se totiž dle některých francouzských generálů ve výslužbě schyluje k občanské válce. O této skutečnosti generálové varovali vládu a prezidenta Emmanuela Macrona. Důvodem je to, že v této evropské zemi vzrostl počet trestných činů kriminálních gangů oproti loňskému roku o čtvrtinu . Spousta Francouzů se tak bojí o svou bezpečnost. Kromě generálů se nyní ozvali také vojáci v aktivní službě, kteří vládě zaslali dopis, v němž píší, že kolem sebe vidí násilí ve městech a na vesnicích a nenávist vůči Francii se stává normou (viz ZDE ). „ Přesně tento úpadek jsme viděli v zemích, které jsou v krizi. Je to předstupeň jejich kolapsu. Je to znak násilí a chaosu, které se blíží . Toto násilí a chaos ovšem nevzejde z armádního puče, jak se domníváte, ale z povstání občanů,“ stojí v dopise.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější