PO VÝBUCHU VE VRBĚTICÍCH chybí tisíce kusů zbraní. Majitel podal trestní oznámení

PO VÝBUCHU VE VRBĚTICÍCH chybí tisíce kusů zbraní. Majitel podal trestní oznámení

Po výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 postrádá zbrojařská společnost Imex Group tisíce kusů zbraní, včetně protitankových raketometů, píše Mladá fronta Dnes (MfD) a server iDNES.cz (viz ZDE ).
Zbraně mohly skončit na černém trhu
Firma se obává, že zbraně mohly skončit na černém trhu, a proto podala trestní oznámení. Škodu vyčíslila na 100 milionů korun, po českém státu požaduje 75 milionů Kč . Podle MfD postrádá Imex 1000 ručních protitankových raketometů RPG 7, 800 samopalů, 500 kulometů a 100 pistolí. Chybí údajně i tisíce kusů příslušenství nebo desítky tisíc zásobníků do kulometů. Firma nevěří, že by je rozmetal výbuch a nic z nich nezbylo. V trestním oznámení z tohoto týdne společnost podle MfD uvádí, že se jí po výbuších vrátila jen jedna nepoškozená bedna s osmi raketomety. I v ní podle firmy chybělo příslušenství. „ Je podezřelé, že z uskladněných zbraní se našlo jen oněch osm zcela nepoškozených kusů a jinak jen nefunkční torza, zatímco značná část zbraní zcela chybí, “ cituje deník advokáta Imexu Radka Ondruše.
Nalezené zbraně prý zadržuje policie
Představitelé Generální inspekce bezpečnostních sborů ani Národní centrály proti organizovanému zločinu nechtěli trestní oznámení Imexu komentovat.  Veškeré zbraně nalezené po výbuších ve Vrběticích mají být uložené v policejním skladu ve Znojmě . Uložené jsou prý ve třech zaplombovaných lodních kontejnerech. Jeden sklad ve Vrběticích explodoval v říjnu 2014, druhý v prosinci téhož roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. České bezpečnostní složky mají podezření, že do ničivého výbuchu muničního areálu byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby, což před nedávnem vyvolalo diplomatickou roztržku s Ruskem.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější