DALŠÍ TUNEL?: Přestavba Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů

DALŠÍ TUNEL?: Přestavba Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun. Upozornil na to server Lidovky.cz (viz ZDE ).
Většina půjde na slepé koleje
Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavbu slepých tramvajových kolejí , které chce magistrát vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů údajných víceprací vzniklých “nepředvídatelnými okolnostmi.” Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru.
Rekonstrukce má být dokončena letos
Největší dopad na cenu rekonstrukce má mít vybudování slepé koleje, na které chce městská odbor majetku z rozpočtu vyčlenit dalších 85 milionů korun. Rekonstrukce části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy začala loni v dubnu a podle původního harmonogramu má být dokončena letos. Pracovníci postupně vyměňují povrchy, má přibýt místa pro pěší . Kácet se budou i některé stromy a sázet nové, ve výsledku jich má být údajně více než nyní. Město výhledově plánuje i rekonstrukci horní části náměstí.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější