Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov

Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov

15.5.2021 (Webnoviny.sk) – Veľvyslanectvo USA v Moskve dočasne obnoví niektoré konzulárne služby. Ambasáda minulý mesiac uviedla, že ruský zákaz ju prinútil zredukovať svoju pracovnú silu o 75% a od 12. mája bude poskytovať pre amerických občanov len veľmi obmedzené služby.
V piatok však oznámila, že obnoví “bežné služby” pre občanov USA vrátane pasových služieb, konzulárnych správ o narodení v zahraničí alebo limitované notárske služby.
Pozastavenie konzulárnych služieb znamená pre ruských obchodníkov či výmenných študentov problémy, pretože nemôžu požiadať o víza v Rusku.
Moskva zakázala veľvyslanectvu a ďalším konzulárnym úradom najímať ruských občanov alebo občanov tretích krajín. Stalo sa tak v rámci súboru odvetných opatrení za americké sankcie súvisiace aj s údajným zasahovaním Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2020. Rusko však obvinenia popiera.
Viac k témam: ambasáda USA , diplomacia , rusko-americké vzťahy Zdroj: Webnoviny.sk – Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější