Izrael zvítězí, ale svět musí pochopit, že Gaze vládnou teroristé

Izrael zvítězí, ale svět musí pochopit, že Gaze vládnou teroristé

JAN ZIEGLER
Židovský stát čelí zákeřným a zbabělým teroristickým útokům muslimských radikálů. Vyzývám města, obce, firmy, instituce a vůbec všechny lidi dobré vůle, vyvěste na znamení solidarity izraelské vlajky!
Mám radost z toho, že izraelské vlajky už vyvěsily Pražský Hrad a na své radnici městská část Praha 6. Tyto dvě instituce se jinak nesnášejí, ale je pěkné, že Židé, kteří jsou obětí podlého raketového ostřelování a navíc primárně zaměřeného na civilní cíle, je dokázali spojit. Já Miloše Zemana obecně nemusím, ale za svoje jasné proizraelské postoje má u mě jedničku. A to samé se týká i starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře.
Do Evropské unie se rázně obul český velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický , který ji vyzval, aby přestala posílat Palestinské samosprávě miliardy. „Vezměte si, že jenom Evropská unie vynakládá na rozvoj Palestiny nemalé prostředky. Tím pádem i Česká republika. V tom toku let to jsou miliardy eur. Kde jsou vidět? Já je tam moc nevidím. Nevidím ty dálnice, nevidím školy, nemocnice, nebo nějakou infrastrukturu, něco pro obyvatele,” řekl ambasador. Na to je snadná odpověď, na území palestinské samosprávy vládne masivní korupce, takže tato pomoc často končí na kontech jejich představitelů. Ostatně ze zahraniční pomoci bohatl už Jásir Arafat.

Souhlasím se Stropnického názorem, že by měl být proveden audit těchto peněz. Já jsem pro, aby EU okamžitě přestala posílat Palestincům peníze, už proto, že vzhledem k chaosu, jaký na území palestinské autonomie panuje, může tato pomoc končit i u teroristů. Jenomže na takovém kroku by se museli domluvit všichni, kteří posílají Palestincům peníze, tedy i Rusko a USA. Pokud by to udělali jenom někteří, tak by to nemělo valný smysl.
Svět by měl také jasně pojmenovat zlo, které v tomto případě představují palestinští teroristé pálící rakety na civilisty bez jakéhokoliv varování. Izraelci před odvetným ostřelováním pásma Gazy vždy dopředu upozorní tamní obyvatelstvo, kam budou jejich údery směřovat, aby mohlo inkriminovaná místa včas opustit.
EU sice odsoudila raketové útoky proti Izraeli z pásma Gazy, ale chybí mi u ní ráznější odmítnutí zla. Ještě větší alibismus však předvádí Rusko. Jeho zástupce ministerstva zahraničí dokonce přímo jednal s islamistickými teroristy z Hamásu, samozřejmě bezvýsledně. Prezident Vladimír Putin k arabskému muslimskému radikalismu mlčí a Rusové se obecně pouze zmohli na prázdné fráze typu, zastavme násilí.
Americký prezident Joe Biden jednoznačně podpořil Izrael a to je dobře. Jenomže by měl také okamžitě zastavit americkou finanční podporu Palestincům, kterou zrušil jeho předchůdce Donald Trump, ale on ji obnovil. Na místě je samozřejmě i legitimní otázka, jestli náhodou nenarostla Palestincům křídla po vstřícném Bidenově gestu. Obávám se, že ano, i když je pravdou, že rakety vystřeloval Hamás na Izrael z pásma Gazy už dříve. Mrzí mě také sílící antisemitismus v Demokratické straně. O to víc, že demokratičtí prezidenti Harry Truman. John Kennedy a jeho bratr prezidentský kandidát Robert byli velkými příznivci Izraele. USA byly po celou dobu jeho existence hlavními ochránci Židovského státu, který by bez jejich pomoci těžko přežil.


Jan Ziegler


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější