Dve anglické mestá spustili veľké testovanie na koronavírus, obávajú sa indickej mutácie

Dve anglické mestá spustili veľké testovanie na koronavírus, obávajú sa indickej mutácie

15.5.2021 (Webnoviny.sk) – Veľká Británia spustila v mestách Bolton a Blackburn na severe Anglicka rozsiahle testovanie na koronavírus. Na projekte sa podieľajú zástupcovia verejného zdravotníctva aj armáda.
Vláda sa tak snaží čo najrýchlejšie dostať pod kontrolu rýchlo sa šíriacu mutáciu, ktorá ohrozuje aj plány na júnové uvoľnenie opatrení.
Počet nakazených mutáciou, ktorú po prvý raz identifikovali v Indii, sa počas uplynulého týždňa zdvojnásobil. Vládni vedeckí poradcovia upozorňujú, že tento variant je pravdepodobne “oveľa viac prenosnejší” ako prevládajúca britská mutácia. Zatiaľ však nepoznajú bližšie detaily.
Viac o téme: Koronavírus
Premiér Boris Johnson varoval, že mutácia “môže vážne narušiť doterajší pokrok” . Dodal, že niektoré ohlásené obmedzenia v pondelok uvoľnia, no variant by mohol oddialiť plány na zrušenie všetkých obmedzení.
Členka Labouristickej strany Yvette Cooper kritizovala vládu za to, že zakázala príchod ľudí z Indie až 23. apríla, pričom dovtedy podľa jej slov prišli do krajiny “stovky prípadov nového variantu” .
Viac ako dve tretiny dospelých Britov dostali prvú dávku vakcíny a 37% je už úplne zaočkovaných. Vláda skrátila odstup medzi podaním dvoch dávok u ľudí nad 50 rokov z dvanásť na osem týždňov.
Viac k témam: Koronavírus , mutácia koronavírusu , testovanie Zdroj: Webnoviny.sk – Dve anglické mestá spustili veľké testovanie na koronavírus, obávajú sa indickej mutácie © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Dve anglické mestá spustili veľké testovanie na koronavírus, obávajú sa indickej mutácie je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější