Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava

Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava

15.5.2021 (Webnoviny.sk) – Iránsky minister zahraničných vecí zrušil plánovanú návštevu, počas ktorej sa mal stretnúť vo Viedni s jeho rakúskym náprotivkom.
Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničných vecí vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity s Izraelom v jeho konflikte s palestínskym militantným hnutím Hamas.
Rakúsky denník Die Presse dnes uviedol, že Mohammad Džavád Zaríf a Alexander Schallenberg sa mali stretnúť v sobotu ráno. Správu už potvrdila aj ministrova hovorkyňa Claudia Tuertscher. “Je nám to ľúto,” dodala.
Viedeň sa stala centrom rokovaní súvisiacich s návratom USA k jadrovej dohode s Iránom z roku 2015. Zástupca iránskeho ministra zahraničných vecí Abbas Araghchi v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že Viedeň si doteraz dobre plnila svoju úlohu.
“Je však šokujúce a bolestivé vidieť nad vládnymi kanceláriami vo Viedni zástavu okupantského režimu, ktorý brutálne vraždí desiatky nevinných civilistov, vrátane mnohých detí,” uviedol.
Viac k témam: diplomacia , Hamas , zahraničná politika Zdroj: Webnoviny.sk – Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější