HAMÁČEK: Nemám důvod rezignovat. Na novináře jsem podal trestní oznámení

HAMÁČEK: Nemám důvod rezignovat. Na novináře jsem podal trestní oznámení

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v souvislosti s cestou do Moskvy nevidí důvod k rezignaci na post ministra vnitra. Podal v této souvislosti trestní oznámení a civilní žalobu na novináře serveru Seznam. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
Trestní oznámení a civilní žaloba
„Nemám důvod rezignovat. V pátek jsem podal trestní oznámení na pana Kroupu, paní Cirokovou a redakci Seznamu, protože to, co spáchali, je z mého pohledu pomluva, poškozování cizích práv a šíření poplašných zpráv,“ uvedl. „ Dále podám civilní žalobu. A chci slyšet, kde je ten svědek, na základě kterého řekl pan Kroupa, že jsem vlastizrádce. Ty slova o vlastizradě tady padaly, “ doplnil Hamáček, který již dříve řekl, že chce u civilního soudu žádat 10 milionů korun po vydavateli média. Odkazoval přitom na sérií článků serveru Seznam Zprávy, který s odkazem na své nejmenované zdroje napsal, že Hamáček chtěl vyměnit zahlazení kauzy Vrbětice za vakcínu proti COVIDu-19 Sputnik V a uspořádání rusko-amerického summitu v Praze.
Lukačovičův Seznam si trvá na svém
Šéfredaktor kontroverzního serveru Seznam Zprávy Jiří Kubík od počátku kauzy trvá na tom, že jsou prý připraveni u soudu prokázat pravdivost zveřejněných tvrzení. O tom, že by měl Hamáček rezignovat v případě, že by se ukázalo, že v této věci lhal, mluvila kromě opozice i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). “Ale nic takového se neprokázalo,” podotkla. Hamáček v neděli dál trval na tom, že cestu do Moskvy neplánoval s cílem přivézt vakcíny kvůli vlastnímu politickému prospěchu, nýbrž kvůli tomu, aby do Prahy mohl dorazit český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka . K tomu, zda není Česko schopné zajistit příjezd vlastního diplomata bezpečně bez podobných akcí, se však blíže nevyjádřil.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější