IZRAEL ZAVRAŽDIL rodinu s malými dětmi. Přežil jen pětiměsíční kojenec

IZRAEL ZAVRAŽDIL rodinu s malými dětmi. Přežil jen pětiměsíční kojenec

Teprve pětiměsíční chlapeček Omar z uprchlického tábora v Pásmu Gazy ztratil během čtvrtečního útoku Izraele matku i čtyři sourozence. Sám Omar utrpěl zranění nohy, oka a krku. O chlapcově osudu informovala agentura Reuters.
Zahynula matka a čtyři děti
Útok izraelské síly podnikly během druhého dne Eidu, muslimského svátku ke konci ramadánu, islámského měsíce půstu.  „Moje sestřenice byla na návštěvě u svého bratra. Byl to druhý den Eidu a chtěla, aby ho její děti oslavily se strýčkem. Žila nedaleko. Během několika minut dopadla na dům bomba a ona i její děti zemřely. Omar jediný přežil a je zraněný . Má poraněnou nohu a oko, nechce ani pít mateřské mléko, protože má poraněný krk,“ řekla Manal al-Hadidi, Omarova teta. „Zavolali nám a já okamžitě přišla. Celá rodina zahynula, jsou to mučedníci. Nechť Bůh nechá odpočinout jejich duším,“ dodala. Podle ošetřujících lékařů byl Omar ve špatném stavu. Má zlomenou stehenní kost a modřiny po celém těle, nicméně je ve stabilizovaném stavu. Podle Omarova otce Mohammeda al-Hadidiho byl útok cílený na dům, ve kterém byla jeho manželka s dětmi.
V domě nebyly žádné rakety
„Nebyly tam žádné rakety, jen ženy a děti, žádné rakety. Jen děti, které v poklidu slavily Eid. Co provedly, že si tohle zasloužily? Raketa trefí dům, bez jakéhokoliv varování nebo komunikace, celá tři patra na ně spadnou a my musíme teď ze sutin dolovat části jejich těl,“ dal průchod emocím al-Hadidi a pokračoval: „ Vyzývám mezinárodní veřejnost, ty, kteří podporují lidská práva, práva dětí a demokracii, ty, kteří trestají kohokoliv, kdo ubližuje dětem, aby se podívali tady na naše děti, které jsou bombardované útoky , kvůli kterým na lidi padají celá patra domů.“ Zdravotníci z nemocnice al-Šifa v uvedli, že izraelský útok mířil na třípatrový dům v uprchlickém táboře Pláž ve městě Gaza. Zahynulo při něm osm lidí, včetně ženy a jejích čtyř dětí. Mnoho dalších lidí bylo zraněno a záchranáři se snažili několik hodin zachránit několik lidí, kteří byli pohřbeni pod troskami domu.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější