To není Bangladéš, to je Itálie (video)

To není Bangladéš, to je Itálie (video)

SLOVANKA
Občas vám zde představuji některé evropské město, které ještě před několika desítkami let vypadalo tak, jako každé jiné . Nyní se tato města či čtvrti velkoměst mění v Orient či Afriku. Domorodci už se bojí do takovýchto míst chodit a pokud tam ještě nějaké zbytky původních obyvatel bydlí, pak žijí v neustálém strachu o svůj majetek i život. V těchto místech už platí poněkud jiné než evropské zákony.

 


Dalším takovým městem je italské Monfalcone.  V tomto městě se před lety začala usazovat Bengálská komunita, nyní už je z některých ulic taková malá Bangladéš. Po prvních několika rodinách se sem začali stěhovat i jejich známí a příbuzní, později přibyli další muslimové, nejen z Bangladéše.
Před dvěma  lety se naštěstí podařilo alespoň částečně další výměnu obyvatel zastavit. Po letech socanských vlád se v roce 2019 dostala do vedení města Lega, takže i přes počáteční odpor se podařilo starostce Anně Marii Cisintové “vyčistit” alespoň centrum města a jeho okolí, kde už nesmí být nyní žádná modlitebna, halal obchod, kebabárna ani nic podobného.


To se povedlo poté, co bylo podepsáno memorandum o porozumění s regionem FVG, v jehož souladu bylo Monfalcone rozděleno do čtyř oblastí, kde jsou zákazy prováděny různými způsoby.
V “červené oblasti”, která je v centru a nejbližším okolí, jsou omezení absolutní (tedy nesmí tam být nic “neitalské”) a od zóny dvě není možné otevírat aktivity, jako je směnárna, telefonní centrum, internetový koutek, převod peněz, herny a sázková centra, veřejná zábavní zařízení a zakázaná masážní centra. Pro zbytek města zůstane režim nezměněn, tedy jedině tam může být cokoli “neitalské”. Je jisté, že kdyby v té době zasáhla předchozí demokratická městská správa, dnes by bylo centrum města velmi odlišné. Při příjezdu tam byste získali dojem, že jste v Bangladéši nebo nějaké arabské zemi a ne v Evropě.
Právě na příkladu tohoto města je patrné, jak důležitá je někdy komunální politika. V Miláně, kterému vládnou vítači, je situace zcela opačná, v některých čtvrtích už žije jen velmi málo Italů, z jedné kdysi industriální čtvrti se nedávno odstěhoval  poslední Ital , přičemž situace tam může být už jedině horší.
Nicméně Bengálci i Arabové jsou v Monfalcone ve stále stejně hojném počtu, jen se soustřeďují spíš mimo centrum. Ale i do centra samozřejmě chodí, zřejmě se živí i prodejem drog, jako je to v Itálii mezi vetřelci běžné. Každopádně jsou zde konkurenční gangy, jejichž jednu z mnoha potyček se podařilo v centru města natočit. Prostě takový běžný kolorit multikulturně obohacovaných měst…


Slovanka

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější