SAV potrebovala vlani na svoje fungovanie vyšší rozpočet, minula viac ako 90 miliónov eur

SAV potrebovala vlani na svoje fungovanie vyšší rozpočet, minula viac ako 90 miliónov eur

16.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská akadémia vied (SAV) minulý rok na svoje fungovanie potrebovala vyše 90 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu záverečného účtu za rok 2020, s ktorým sa na stredajšom rokovaní vlády oboznámili ministri. V porovnaní s rokom 2019 sa tak rozpočet celkových výdavkov zvýšil o takmer 10 miliónov eur.
Rozpočet bol vyšší
Východiskový rozpočet výdavkov SAV v uplynulom roku predstavoval viac ako 85,3 milióna eur. V porovnaní so schváleným rozpočtom na rok 2019 bol rozpočet vyšší o takmer 16 miliónov eur. Počas roka bol rozpočet celkových výdavkov upravený na sumu 90,4 milióna eur.
Z rozpočtu SAV bolo v roku 2020 na projekty Vedeckej grantovej agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a SAV (VEGA) vyčlenených viac ako 4,5 milióna eur, teda rovnako ako v uplynulom roku.
Prijali 22 doktorandov
Predsedníctvo SAV na návrh VEGA schválilo financovanie 627 projektom, z ktorých v 559 prípadoch bol nositeľom projektu organizácia SAV a v 68 prípadoch išlo o spoločné projekty, kde boli nositeľom vysoké školy. Agentúra na podporu výskumu a vývoja (APVV) v roku 2020 podporila 269 projektov riešených v SAV, z toho 215 projektov bolo zo všeobecných výziev.
Na doktorandské štúdium SAV zo svojho rozpočtu vyčlenila na štipendiá viac ako 3,6 milióna eur a na podporu vedeckej činnosti vyše 219-tisíc eur. Pracoviská SAV mali dohromady 483 doktorandov, pričom 441 ich bolo v dennej forme. Novoprijatých doktorandov, ktorí mali tému od SAV, bolo 122. Obhajobou ukončilo štúdium 91 doktorandov.
Pod SAV spadá 22 rozpočtových organizácií a 26 príspevkových organizácií.
Viac k témam: peniaze , rozpočet , SAV Slovenská akadémia vied Zdroj: Webnoviny.sk – SAV potrebovala vlani na svoje fungovanie vyšší rozpočet, minula viac ako 90 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok SAV potrebovala vlani na svoje fungovanie vyšší rozpočet, minula viac ako 90 miliónov eur je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější