Noc múzeí a galérií sú nenechali ujsť stovky Slovákov, najnavštevovanejšie bolo Múzeum mesta Bratislavy

Noc múzeí a galérií sú nenechali ujsť stovky Slovákov, najnavštevovanejšie bolo Múzeum mesta Bratislavy

16.5.2021 (Webnoviny.sk) – Do tohtoročného XVII. ročníka Noci múzeí a galérií sa zapojilo vyše 100 múzeí a galérií na celom Slovensku, pričom ich osobne navštívili stovky záujemcov.
Nový rozmer
Ako v tlačovej správe informuje Slovenské národné múzeum (SNM) , k najnavštevovanejším múzeám patrili Múzeum mesta Bratislavy (1 256 návštevníkov spolu v siedmych expozíciách), Prírodovedné múzeum (658), Múzeum Betliar (448), Historické múzeum (351), Múzeá v Martine (211), Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy (649), Slovenská národná galéria (593) alebo Slovenské centrum dizajnu (350 návštevníkov).
„Posledné dva ročníky Noci múzeí a galérií dali podujatiu nový rozmer. Z dôvodu pandémie ho podstatnou mierou posunuli do virtuálneho priestoru,” uvádza SNM. Fondové inštitúcie tak podľa SNM okrem bezprostrednej reakcie na aktuálnu krízovú situáciu v spoločnosti, rozvinuli aj nové trendy prezentácie v kultúre.
Záštitu prevzala prezidentka
„Veríme však, že fenomén priameho kontaktu návštevníka s originálnym zbierkovým predmetom či umeleckým dielom, ktorý je vlastný práve zbierkotvorným inštitúciám, ostane aj budúcnosti v tejto oblasti ťažiskom a múzeá a galérie opäť ožijú,” dodalo SNM
Záštitu nad XVII. ročníkom Noci múzeí a galérií 2021 prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová .
Viac k témam: Noc múzeí a galérií , Noc múzeí a galérií 2021 Zdroj: Webnoviny.sk – Noc múzeí a galérií sú nenechali ujsť stovky Slovákov, najnavštevovanejšie bolo Múzeum mesta Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Noc múzeí a galérií sú nenechali ujsť stovky Slovákov, najnavštevovanejšie bolo Múzeum mesta Bratislavy je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější