India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete

India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete

16.5.2021 (Webnoviny.sk) – V Arabskom mori spozorovali silný cyklón , ktorý mieri k severozápadnému pobrežiu Indie. Sprievodný vietor dosahuje rýchlosť 140 kilometrov za hodinu. Úrady v nedeľu potvrdili, že do oblasti už dorazili silné dažde a spôsobili záplavy, ktoré si vyžiadali život štyroch ľudí.
Cyklón Tauktae je prvou silnou búrkou tohtoročnej sezóny. Meteorológovia očakávajú, že v utorok dorazí na pevninu, konkrétne do štátu Gudžarát.
Obmedzenia spomalia pomoc
Búrka zrejme naruší aj boj s koronavírusom . Predpokladajú, že obmedzenia môžu spomaliť pomoc poškodeným oblastiam. Cyklón takisto môže poškodiť dôležité cesty.
Úrady štátu Karnátaka potvrdili, že pri pobreží Arabského mora už zahynuli štyria ľudia a 73 je zranených. Vláda nasadila pozdĺž očakávanej trasy cyklónu približne 2500 záchranárov vybavených bezdrôtovými rádiami, satelitnými telefónmi a potrebným náradím.
Cyklóny sú čoraz silnejšie
Búrka sa pohybuje rýchlosťou 11 kilometrov za hodinu a v súčasnosti je 660 kilometrov od mesta Veraval. Indický premiér Naréndra Módí v sobotu spolu s ďalšími úradníkmi skontroloval pripravenosť štátov na vysporiadanie sa s následkami cyklónu.
Cyklóny nie sú v tomto regióne ničím novým. V dôsledku klimatickej zmeny síce nie sú častejšie, ale zato čoraz silnejšie.
Viac k témam: cyklón , Koronavírus , obete , záplavy Zdroj: Webnoviny.sk – India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější