Najvyšší súd bude rozhodovať o exšéfovi hraničnej polície, vzal úplatok za zamestnanie osoby na polícii

Najvyšší súd bude rozhodovať o exšéfovi hraničnej polície, vzal úplatok za zamestnanie osoby na polícii

16.5.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na stredu 19. mája verejné zasadnutie, na ktorom bude rozhodovať o prípade bývalého šéfa hraničnej polície v Sobranciach Miroslava U. Toho Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku uznal v máji 2019 za vinného z trestného činu prijímania úplatku a uložil mu úhrnný trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s podmienečným odkladom na štyri roky.
Zároveň súd obžalovanému nariadil probačný dohľad a uložil mu peňažný trest 2 500 eur. Pokiaľ ide o časť obžaloby, ktorá v prípade Miroslava U. hovorila o zneužití právomoci verejného činiteľa, súd ho v tomto prípade oslobodil. Najvyšší súd v tomto prípade pôvodne vytýčil termín verejného zasadnutia už na na september 2020, ten bol však nakoniec zrušený.
ŠTS už predtým v júni 2017 uznal Miroslava U. za vinného. Uložil mu vtedy úhrnný trest šesť rokov väzenia zo zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Takisto vtedy dostal peňažný trest 2 500 eur. Najvyšší súd však tento verdikt vo februári 2019 zrušil a vec vrátil na opätovné prejednanie prvostupňovému súdu.
Miroslav U. bol v minulosti šéfom Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance. Podľa obžaloby v roku 2009 prijal úplatok za to, že zabezpečí prijatie osoby do služobného pomeru. Takisto údajne vydával povolenia na prednostné vybavovanie pri prekračovaní slovensko-ukrajinskej hranice, hoci to nebolo v jeho kompetencii.
Viac k témam: korupcia , súdy , úplatok Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd bude rozhodovať o exšéfovi hraničnej polície, vzal úplatok za zamestnanie osoby na polícii © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Najvyšší súd bude rozhodovať o exšéfovi hraničnej polície, vzal úplatok za zamestnanie osoby na polícii je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější