Rusvesna: Přehled zpráv – 16.5.2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 16.5.2021
1; Anatolij Čubajs odhalil příčiny nenávisti k sovětské moci. Zvláštní představitel ruského prezidenta pro mezinárodní organizace v interview pro Kommersant sdělil, že hlavní příčinou bylo všudypřítomné a každodenní lhaní, ve kterém obyvatelstvo muselo žít.
2; Progresivní američtí autoři animovaných filmů zahájili válku proti kapitalismu. Do stádia tak odhodlaného odvrhování odporné kapitalistické reality jako u autorů Láska, smrt a roboti“ se nedostal ani plamenný revolucionář Vladimir Iljič Lenin, ani geniální vůdce světového proletariátu soudruh Josif Vissarionovič Stalin, ani vášnivá stoupenkyně Felixe Edmundoviče Dzeržinského a nositelka Nobelovy ceny Svetlana Alexijevič.
3; Soudní systém Ukrajiny byl zlikvidován. Lépe jsou na tom už i v Africe, říká právník Amdrej Portnov. V civilizovaném světě soudci studují metráky dokumentů, gigabyty videí a audionahrávek, dobrozdání expertů, věcných důkazů, výpovědi poškozených, svědků, obviněných, advokátů a prokurátorů... A to ještě není vše. Aby bylo sníženo riziko chyby, proces sledují odvolací a kasační instituce. Svět toto vymyslel, aby nikdo nebyl potrestán bez viny a viník neodešel bez trestu, aby společnost mohla sledovat logiku trestu v transparentním soudním procesu. A na Ukrajině? Prezident Ukrajiny už několik měsíců bez soudu stanovuje tresty prostřednictvím Bezpečnostní rady, kterou on sám vytvořil. Bez procedur, analýzy důkazů, práva na obhajobu a presumpci neviny.
4; Obludné zločiny v Afghánistánu. Kdo povraždil desítky dívek ve škole v Kábulu? Spisovatel a publicista Izrael Šamir o odpovědnosti USA za smrt dětí v Afghánistánu. Kábulský režim obviňoval Tálibán. Ten vinu vehementně popírá. Nakonec z toho vyšlo pravděpodobné vysvětlení: Neoconi ve Státním departmentu si nepřejí stažení amerických vojsk z Afghánistánu a touží je zmařit. Pod jejich kontrolou jsou desítky a stovky hrdlořezů Islámského státu. Američané dokonce zachránili z tálibského vězení kompletní kontingent bojovníků Islámského státu a nyní je neoconi a sionisté využívají pro páchání teroristických činů, aby zmařili odchod amerických vojsk.
5; Donbas: Ukrajinští velitelé si nedokáží poradit se svou brigádou, jejíž vojáci holdují alkoholu a vykazují extrémně nízkou úroveň vojenské disciplíny. Vojáci rozkrádají vojenský materiál, v opilosti dělají výtržnosti, obchodují s pohonnými hmotami... V této souvislosti byla ke 14. brigádě vyslána četa vojenské policie za účelem poskytnutí pomoci.
6; Hluboká koronavirová krize v Evropě. Francie se pokouší z ní vyhrabat. Je to důležitý okamžik pro naši zemi, prohlásil francouzský premiér. 20 milionů lidí už dostalo první dávku očkování.
7; Jaká byla ve skutečnosti Haličská divize SS? V první řadě vůbec nebyla ukrajinská, ale opravdu jen Haličská. Se státem Ukrajina Hitler, a tudíž ani SS vůbec nepočítali. Jazykem velení byla němčina. Divize ve své historii bojovala pouze jednou a utrpěla drtivou porážku od Ukrajinského frontu. Její činnost spočívala výhradně v teroru vůči civilnímu obyvatelstvu a genocidě podle národnostního klíče. A souvislost s dnešními dny? Pokud je celý smysl něčí ideje boj proti Rusům, pak jeho hrdiny nutně musí být ti nejsadističtější nacisté.
8; Panika v USA: Dochází benzín. Ve Washingtonu panuje krize. Podle včerejšího stavu deficit benzínu ve Washingtonu district Columbia vzrostl za 24 hodin ze 79 na 87%.
9; Kyjev spustil setrvačník politického teroru. Opoziční platforma Za život vyzvala stávající moc, aby zastavila politický teror a přestala s provokačními prohlášeními. V „případu Medvedčuk“ už první slyšení ukázala naprostou absenci jakýchkoli důkazů a vykonstruovanost obvinění. Ale představitele režimu to nijak netrápí.
10; WhatsApp zavedl skandální pravidla. Kdo neposkytne své osobní údaje a souhlas s přístupem ke kompletnímu obsahu své komunikace ze strany poskytovatele služby, musí odejít. Čeká se na reakci Roskomnadzoru. Podle Chištejnových slov změny v politice WhatsApp odporují ruské legislativě.
11; Silnice života. Hrdinové Luganské republiky v bojích v roce 2014 uhájili důležité dopravní spojení s Ruskem.
12; Putinův kmotr si to zasloužil. Neměl by už vůbec z vězení vyjít. Bývalý poslanec za nacistickou stranu Svoboda Igor Mirošničenko prohlašuje, že suma kauce 300 milionů hřiven je pro Medvedčuka pár drobných.
13; Francouzský list Le Figaro věnoval článek protiruským postojům Západu. Postup Ruska proti USA a České republice v podobě zařazení těchto dvou zemí na seznam nepřátelských zemí Francouze nadchl.
14; Ve věku 89 let zemřela hvězda sovětské estrády Džorždže Marjanovič. Bezprostřední příčinou smrti byly komplikace způsobené koronavirem.
15; Český velvyslanec Pivoňka komentoval zařazení své země na seznam zemí nepřátelských Rusku. Rusko nám dluží vysvětlení, co tento krok znamená pro praktickou činnost velvyslanectví a generálních konzulátů.
16; Tohle už opravdu přehnal. Puškov připomněl Zelenskému, jaké místo zaujímá Ukrajina v Evropě. Zelenskij prohlásil, že Ukrajina je centrem a srdcem Evropy jak v ohledu zeměpisu, tak i svým duchem a hodnotami. Puškov položil Zelenskému jednoduché otázky: Jak je možné být v centru Evropy a přitom hájit její východní hranici? A proč se tedy Ukrajina tak sveřepě dere do Evropy, pokud je už její součástí? Není to tím, že je tato země beznadějnou periferií s extrémní úrovní korupce a jednoznačným sklonem k finančnímu parazitismu? A odkdy je Ukrajina srdcem Evropy? Znamená to, že Německo nebo Rakousko jsou evropskou periferií? Kromě pár kyjevských demagogů si nikdo nevšiml, že by Ukrajině tak jako jiné evropské státy prošla etapou vytvoření národního státu, prošla renesancí a reformací, což jsou bytostně evropské procesy.
17; Čínský ministr zahraničí kritizoval stahování amerických vojsk z Afghánistánu. Čínské vedení nevynechá jedinou šanci jak poškádlit USA.
18; Povolávání rezerv v Doněcké republice – proč? Smysl plánovaných akcí spočívá v tom, že je třeba prověřit, co bylo vybudováno za posledních sedm let a jak to funguje, případně na základě toho provést nějaké změny.
19; Noční vlci předali Doněcku nádherný dárek: Velkou rudou hvězdu uvidí všichni, kdo budou přijíždět do města od východu.
20; „Kulka ruského ostřelovače“. Ukrajinský okupant byl zlikvidován u Doněcka. Ukrajinská armáda utrpěla další ztráty.
21; Jak v mateřské školce. Kyjev utajuje před Moskvou seznam účastníků „Krymské platformy“. Důvodem utajení je obava, že Rusko označí akci za ohrožení jeho teritoriální celistvosti. Nejdřív nám seberou kus území a pak nás budou osočovat z útoku na jejich územní celistvost.
22; Na Donbas už se nevypraví. Ukrajinská rozvědčice a ostřelovačka Olga Graněckaja, která sloužila v 93. samostatné mechanizované brigádě „Cholodnyj Jar“ a v 131. výzvědném batalionu, zemřela na leukémii.
23; Čína oznámila, že v izraelsko-palestinském konfliktu podporuje Palestinu. Věc palestinského lidu je správná. Čína chce přispět k urovnání konfliktu cestou politického dialogu.
24; V Německu prohlásili, že si přejí co nejdříve dostavět „Severní proud – 2“. Na německém ministerstvu hospodářství prohlásili, že těžba plynu v Evropě prudce klesá.
25; Bělorusko zavádí poplatek za překročení hranice na Ukrajinu, do Polska a do Litvy. Omezení jsou zavedena v Gomelské a Grodněnské oblasti.
26; V Doněcké republice se nebojí slova „ruský“. V samotném Rusku kolem tohoto slova našlapují velmi obezřetně, někdy se dokonce i bojí. I původní pojem „Ruské jaro“ se dnes s oblibou interpretuje jako „Krymské jaro“.
27; Nebezpečný Disney. V novém filmu o Popelce je víle černošský homosexuál. Zvrhlá tolerance se rozlézá do světa jako mor a zachvátila už i svět dětí.
28; Britská hlídková vojenská loď vplula do Černého moře. Cíl a program pobytu plavidla nejsou prozatím známy.
29; „Proč ten negr není v okovech?“ – V USA mají nový skandál. Žák školy v převážně bílé bohaté čtvrti se ohradil proti přítomnosti černošského spolužáka ve třídě. Případ má velký ohlas v médiích.
30; Bývalá poradkyně prezidenta USA Ronalda Reagana z 80. let Susanne Massie požádala o ruské občanství. Celou svou kariéru usilovala o zlepšení americké-sovětských vztahů. Bývá označována za ženu, která zastavila studenou válku.
31; USA už nejsou světovým hegemonem, píše kanadský tisk. Nejbližší soused a spojenec Spojených států si dovolil velmi odvážné prohlášení. USA už nejsou schopny čelit Rusku a Číně zároveň.
32; Americký voják byl vyhozen z armády z kritiku marxismu. Velitel jednotek Kosmických sil USA, do jehož kompetence spadá odhalování startů balistických raket, si dovolil napsat, že americká armáda je prolezlá idejemi marxismu-leninismu.
33; Ve Státní dumě tvrdě zareagovali na zprávu Evropského parlamentu o vztazích s Ruskem. Europoslanci mimo jiné navrhují v rámci „podpory demokracie“ čelit ruskojazyčné propagandě. Kromě toho se vedení EU doporučuje neuznat legitimitu Státní dumy, která vzejde ze zářijových voleb. Ještě ani nezačala volební kampaň, ale v EU už vědí, že volby do Státní dumy budou zmanipulované a výsledky zfalšované.
34; Světový lídr v počtu a síle tanků. Americký internetový portál 19FortyFive informoval o „obrovských silách Ruska. USA jsou na třetím místě za Severní Koreou.
35; Ukrajina předala USA seznam svých naléhavých potřeb pro armádu. Ukrajina sice nepočítá s tím, že by všechno dostala hned, ale dožaduje se pokroku v položkách, které je možné dostat okamžitě.
36; Ukrajina bude v případě války s Ruskem na hlavu poražena. USA nepomohou, píše Washington Post. Pokud Ukrajina sama vyvolá vyostření, pak je pomoc Západu více než nepravděpodobná.
37; Ukrajina vede válku proti dronům OBSE a chystá provokaci. Vplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.
38; Smrtící útok Izraele. Zahynuly desítky civilních obyvatel pásma Gazy. Izrael vedl letecký útok proti třem budovám v Gaze. Mezi obětmi je dvanáct žen a osm dětí. Tohle skutečně není obrana...
39; V Kremlu komentovali žádost devadesátileté bývalé Reaganovy poradkyně Suzanne Massie o ruské občanství. Konstatovali, že pro získání občanství je třeba projít řadou procedur.
40; Mimořádná událost v Izraeli. Desítky zraněných. V izraelské obci Giv’at Ze’ev se zřítila tribuna synagogy.
41; Český prezident Zeman zareagoval na zařazení České republiky na seznam zemí nepřátelských Rusku. Je to hloupost a chyba. V Rusku tvrdí, že seznam se bude průběžně aktualizovat podle konkrétní aktuální situace.
42; V OSN prohlásili, že pokračování bojů v pásmu Gazy jen komplikuje urovnání izraelsko-palestinského konfliktu.
43; Případný vstup Ukrajiny do NATO může rozpoutat zbytečnou a ničivou válku mezi Ruskem a USA, prohlásil bývalý podplukovník armády Daniel Davis. Je to červená linie, kterou Rusko nedovolí překročit.
44; Elitní síly syrské armády spolu s letectvem nacvičily pod metodickým vedením ruské armády rozsáhlý útok na malé město.
45; Že by v tom Rusko vůbec nefigurovalo? Prezident České republiky zveřejnil skandální verzi výbuchů ve Vrběticích. Může jít o maskování chybějících zbraní v těchto skladech. Spolu s tím ale Zeman nadále nevylučuje verzi české vlády s vážným podezřením vůči Rusku. Proto prezident trvá na řádném a důkladném vyšetření.
46; Putin se zcela jistě pomstí. Bývalý generální prokurátor Ukrajiny Svjatoslav Piskun informoval o tom, k čemu povede pronásledování Viktora Medvedčuka. Putin umí čekat, ale odpověď přijde.
47; Barmská královna krásy odešla k povstalcům a se samopalem v rukou bojuje proti vojenské juntě.
48; USA jsou znepokojeny narůstáním ruské vojenské přítomnosti v Arktidě. Informuje o tom Státní department.
49; Izrael byl obviněn z válečného zločinu. Organizace Reportéři bez hranic prohlásila ústy svého předsedy, že letecké údery izraelské armády na budovu v Gaze, kde se nacházely kanceláře světových médií, byly záměrné a jsou válečným zločinem.
Zdroj: 
Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější