Priemerný starobný dôchodok presahuje 500 eur, ale počet jeho poberateľov mierne klesol

Priemerný starobný dôchodok presahuje 500 eur, ale počet jeho poberateľov mierne klesol

17.5.2021 (Webnoviny.sk) – Suma priemerného starobného dôchodku , ktorý vypláca Sociálna poisťovňa, presiahla 500-eurovú hranicu. Na konci apríla tohto roka priemerný starobný dôchodok na Slovensku predstavoval 500,70 eura. Oproti aprílu minulého roka sa zvýšil o 17 eur.
Popri náraste sumy starobnej penzie však mierne klesol počet jej poberateľov. Kým vlani v apríli dostávalo starobný dôchodok 1 milión 82,5 tisíca penzistov, v apríli tohto roka bolo na Slovensku 1 milión 80,3 tisíca starobných dôchodcov. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa .
Priemerný predčasný starobný dôchodok v porovnaní s aprílom minulého roka vzrástol o 46,20 eura na 494,30 eura. Ku koncu minulého mesiaca ho dostávalo 12-tisíc penzistov, čo bolo o 2,3 tisíca osôb menej ako pred rokom.
Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci minulého mesiaca na úrovni 224 eur. V porovnaní s aprílom vlaňajška je tak vyšší o 7,50 eura. Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vypláca poisťovňa v priemernej výške 405,60 eura. Medziročne ide o nárast o 13,40 eura. Sociálna poisťovňa ku koncu minulého mesiaca evidovala 230,4 tisíca poberateľov invalidných dôchodkov, čo je oproti aprílu minulého roka menej o 4-tisíc penzistov.
Viac k témam: dôchodcovia , dôchodky , invalidný dôchodok , predčasný starobný dôchodok , starobný dôchodok Zdroj: Webnoviny.sk – Priemerný starobný dôchodok presahuje 500 eur, ale počet jeho poberateľov mierne klesol © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Priemerný starobný dôchodok presahuje 500 eur, ale počet jeho poberateľov mierne klesol je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější