Těšíme se na vládu bez Pirátů. Lidovec Zdechovský razantně reagoval na výtky Kolaji ohledně potratů
RSS

Těšíme se na vládu bez Pirátů. Lidovec Zdechovský razantně reagoval na výtky Kolaji ohledně potratů

Mezi zástupci jednotlivých koalic to začíná vřít. Pirátský europoslanec Marcel Kolaja vyslovil kritickou poznámku vůči výroku lidovce Tomáše Zdechovského, který nesouhlasil s výzvou EP ohledně umožnění potratů Polkám v dalších členských zemích EU. Zdechovský to nenechal bez odpovědi a dal jasně najevo, že vidět Piráty ve vládě se mu moc nechce. (Foto: Twitter / Tomáš Zdechovský)
Kontroverze kolem faktického zákazu potratů v Polsku rozdělily nejen politické subjekty, které mají zcela odlišné ideologické či politické postoje, ale i politiky, kteří míří do společné vlády. Jedná se totiž o zástupce Pirátů v Evropském parlamentu, kteří jako jediní členové tzv. pětikoalice podpořili výzvu k umožnění bezpečných potratů pro polské ženy v ostatních zemích EU, zatímco europoslanci za STAN, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 hlasovali proti.Neshoda mezi Piráty a dalšími zástupci pětikoalice se prohlubuje i na osobní úrovni. Například europoslanec za Piráty a místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja poukázal na slova dalšího člena EP, místopředsedy KDU-ČSL Tomáše Zdechovského, který si ve svém výroku dovolil přirovnat umožnění ženám provedení interrupcí v zahraničí k možnosti brát heroin.„Europoslanec Tomáš Zdechovský k výzvě členským zemím, aby umožnily Polkám přístup k interrupci: ‚Také bychom jako Češi [nechtěli], aby Poláci vyzývali k tomu, aby do Polska mohly české ženy jezdit dělat něco, co je u nás nelegální. Třeba brát heroin.‘ Uff,“ pozastavil se nad výrokem Zdechovského pirát Kolaja.Na tuto poznámku vzápětí reagoval samotný Zdechovský, který odkázal na prohlášení šéfa STANu Víta Rakušana, v němž dotyčný uvádí, že je připraven jít do vlády i bez Pirátů, pokud se ti rozhodnou zůstat v opozici. Místopředseda lidovců nezaváhal říct, že by takový vývoj klidně přivítal.„Tesime se na vladu bez vás. Tak pa Marceli,” zněla odpověd’ Zdechovského.Zdroj: snews.com
Článek Těšíme se na vládu bez Pirátů. Lidovec Zdechovský razantně reagoval na výtky Kolaji ohledně potratů se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden