Odsouhlasí poslanci covid pasy? Znovu se o to pokusí 9. června

Odsouhlasí poslanci covid pasy? Znovu se o to pokusí 9. června

Vláda znova vložila do eKlepu novelu zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, kterou se opět snaží naši úlisní ministři prosadit zelený certifikát – covid pas. (Foto: ilustrační, Flickr)
A jak jinak, pokouší se nám ukrást práva a svobody zase ve stavu legislativní nouze, i když je s tím před pár dny poslali poslanci vy víte kam.Jestli ještě nějaký osel věří, že je zde strašná epidemie a všechna opatření, kterých jsme se za poslední víc než rok dočkali, slouží blahu lidu, tak už nevím, co na to říct.Snad jen: budujte si ten krásný nový svět prosím beze mne. Nechte mne jen žít. Stačí mi, když nám, normální a svobodným bytostem darujete kousek nějaké země a my si tam budeme šťastně a spokojeně žít. Děkuju. Vy se tu klidně uduste v respirátorech a pod tíhou zákazů svorně zahyňte. Je mi to fuk.Důvodem předložení je, že materiál reaguje na situaci způsobenou epidemií onemocnění COVID-19 a na připravované bezprostředně použitelné nařízení Evropské unie tzv. Digital Green Certificate. Cílem návrhu zákona je stanovit právní rámec pro vydávání certifikátů fyzickým osobám osvědčujících skutečnost, že byly očkovány proti onemocnění COVID-19, prodělaly onemocnění COVID-19 nebo byly testované na přítomnost viru SARS CoV 2 nebo jeho antigenu.Vláda navrhuje, aby byl návrh zákona projednán v souladu s § 99 odst. 1 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, ve znění pozdějších předpisů, ve stavu legislativní nouze vzhledem k mimořádným okolnostem, neboť jsou zásadním způsobem ohrožena základní práva a svobody občanů.Tato novela zavádí covidpasy. Projednávání tisku č. 1231 je navrženo na 9. 6. 2021.Více o tisku č. 1231 a procesu v Poslanecké sněmovně zde.Zdroj: sbn.cz
Článek Odsouhlasí poslanci covid pasy? Znovu se o to pokusí 9. června se nejdříve objevil na AC24.cz .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější