Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video)

Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video)

8.6.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron dostal počas oficiálnej návštevy obce na juhovýchode Francúzska facku. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sa na sociálnych médiách objavilo video z incidentu.
Macron v ňom počas návštevy Tain-l’Hermitage pri meste Valence kráča k bariére, ktorá ho oddeľovala od prítomných ľudí, keď ho následne jeden muž udrie do tváre. Počuť možno pritom výkrik „Preč s Macronizmom“ . Po incidente zatkli dvoch mužov, informovali francúzske médiá.
Incident okamžite skritizovali viacerí politici. Premiér Jean Castex krátko po ňom v Národnom zhromaždení povedal, že zatiaľ čo demokracia znamená diskusiu a legitímny nesúhlas, „v žiadnom prípade to nesmie znamenať násilie, slovnú agresiu a ešte menej fyzický útok“ .
Krajne ľavicový líder Jean-Luc Mélenchon na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadril „solidaritu s prezidentom“ a aj krajne pravicová líderka Marine Le Penová sa vyjadrila, že „aj keď môže byť demokratická debata trpká, nikdy nesmie tolerovať násilie“.
Macron v súčasnosti absolvuje turné po Francúzsku. V čase incidentu bol po návšteve hotelovej školy v Tain-l’Hermitage. Podľa predstaviteľov by mal v utorkovej návšteve oblasti pokračovať.
Viac k témam: francúzsky prezident , incident Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video) © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video) je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější