Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa

Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Trestné stíhanie riaditeľa Úradu Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Adriána Szabóa nemá vplyv na chod inštitúcie. Ako v stredu 9. júna po rokovaní vlády povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ubezpečili ho o tom riaditelia jednotlivých odborov inšpekcie.
Minister zároveň povedal, že vedením inšpekcie poverí dočasného šéfa a pokiaľ parlamentný brannobezpečnostný výbor odobrí odvolanie Adriána Szabóa, na jeho miesto bude vyhlásené výberové konanie.
Vláda návrh na odvolanie schválila
„Aj ja sa potrebujem stretnúť s tým človekom a sa porozprávať. Keďže je to takto narýchlo, nechcem zatiaľ hovoriť, kto to je,” povedal o prípadom dočasnom šéfovi inšpekcie.
Vláda v stredu schválila návrh na odvolanie obvineného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa Návrh na odvolanie vláda predloží na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť.
Elektronika ako úplatok
Ak výbor aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov odporučí jeho Treodvolanie, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá.
Riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa polícia zadržala vo štvrtok 3. júna v súvislosti s obvinením z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť. Tá mala spočívať v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne 20-tisíc eur. V danej veci sú celkovo obvinené tri osoby, okrem Adriána Szabóa aj bývalí policajti Bernard S. a Marián K.
Viac k témam: odvolanie z funkcie Zdroj: Webnoviny.sk – Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější