Putin: “O setkání s Bidenem a co si myslím o lidských právech Západu”

Putin: “O setkání s Bidenem a co si myslím o lidských právech Západu”

ROMAN BEDNÁR
Už za několik dní se setká prezident Putin s Joe Bidenem v Ženevě.  Původně chtěl Bílý Dům setkání s Putinem takříkajíc bez předem dohodnutých struktur a bez dohodnutých témat. O Putinovi je ale známo, že nesnáší “prázdné řeči” a jen mrhání časem. Proto Kreml takové setkání kategoricky odmítl. Bidenova administrativa nakonec pochopila, že pokud chce mít setkání s ruským prezidentem, tak musí přijmout jeho podmínky. A tak 16. června, kdy se bude konat vrcholové setkání obou prezidentů v Ženevě, tak má být na programu sedm témat, tak jak to chtěl Vladimír Putin.


Ruský prezident se k některým vyjádřil následovně:

“Budeme mluvit i o bilaterálních vztazích a měli bychom se pokusit najít možnosti, jak tyto vztahy, které jsou extrémně špatné, zlepšit.
Prezident Biden před časem veřejně oznámil, že je prý povinen mluvit o lidských právech, protože to je údajně významné poselství USA. “
Pro Putina je samozřejmě toto téma velmi vítané.  A Biden je pak buď naivní nebo nevědomý, protože pokud ruského prezidenta vyzval k debatě o tomto tématu, tak už předem prohrál, protože to, co mu ten v této věci přednese, na to mu zůstane jediná možná, ale velmi potupná reakce. Odmítne to, jako míchání se do vnitřních záležitostí USA. Putin už nyní v této věci řekl pro ruská média:
“Prezidenta Bidena lze konfrontovat v otázce lidských práv následovně: Po volbách v USA je tam přesvědčena téměř polovina voličů, že volby nebyly férové. To zjistily americké instituty, a ne my. To jsou zjištění provládních institucí. A do Kongresu nevtrhli jen výtržníci, ale i zklamání voliči -demonstranti. Přišli tam s politickými požadavky a 450 z nich bylo zatčeno a proti všem bylo zavedeno stíhání a 31 z nich je stále ve vězení. Na základě čeho? Nás o tom nikdo neinformuje. Proč?
Například v Bělorusku je mnoho vnitřních problémů.  My chceme k tomu zaujmout neutrální pozici. To celé je záležitostí běloruského národa. Ale Západ to vše staví do jiného světla a hodnotí to velmi osobitě. Nicméně, pokud to samé se děje v USA, tak se to hodnotí docela jinak.
To je ale používání dvojího metru.  A je nezbytné s tím skončit. V jiném případě křičí Západ, že ruští policisté zasahují neobyčejně tvrdě při některých demonstracích.
Přičemž je pro Západ normální, když tam policisté i v EU zemích střílejí do lidí s gumovými střelami a nejednomu z nich vystřelí oči, policisté zabijí lidi, nasazují vodní děla i slzotvorné plyny.
Před časem jsem mluvil s jedním mým kolegou z EU státu – nebudu ho jmenovat – o Bělorusku. Pak jsem se ho zeptal, zda u nich je vše dovoleno. Jeho odpověď byla, že jeho země je demokratický stát.
To je ale ubohá odpověď – někomu tam vystřelí oko gumovou střelou a on to musí akceptovat, protože mu řeknou, že mu ho vystřelila přece demokratická střela. “
Už jsem řekl, že Putin nesnáší při setkáních s významnými státníky zbytečné prázdné řeči a nerad plýtvá časem.
Pokud mu Biden v Ženevě nenabídne nic víc jen toto, tak to bude první a poslední setkání současného prezidenta USA s Vladimirem Putinem.


roman-bednar.com


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější