Marinčin to v zámorí balí a smeruje do Třinca, kde má nahradiť obľúbeného krajana Gernáta

Marinčin to v zámorí balí a smeruje do Třinca, kde má nahradiť obľúbeného krajana Gernáta

16.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin  minimálne nateraz zabalil možnosť bojovať v zámorí o ďalšie štarty v NHL, dohodol sa totiž na spolupráci s českým extraligovým tímom HC Oceláři Třinec .
V defenzíve českého šampióna by mal nahradiť krajana Martina Gernáta , ktorý v nasledujúcej sezóne bude hrať pravdepodobne vo Švajčiarsku. Informáciu priniesol oficiálny web českého mužstva, ktoré bude súperom Slovana Bratislava v Lige majstrov.
Třinec má tie najvyššie ciele
“Na Třinec som počul iba samú chválu, v klube majú v každej sezóne tie najvyššie ciele. Najviac som bol v kontakte s Gerym (Gernát, pozn.), ktorý mi vždy hovorí o tom, aká je to skvelá organizácia so špičkovým zázemím,” cituje Marinčina web českého klubu.
“Vážim si záujem, ktorý o mňa klub mal. Verím, že pre mužstvo budem prínosom, Zatiaľ nemám osobnú skúsenosť s trénerom Václavom Varaďom, ale verím, že keď budeme hrať čo najlepšie vzadu, veľmi skoro zapadnem do herného štýlu, ktorý v klube zaviedol,” dodal slovenský obranca.
V Kanade mu končí zmluva
Dvadsaťdeväťročný Martin Marinčin strávil v zámorí viac ako dekádu, počas tohto obdobia absolvoval v NHL spolu 227 duelov s bilanciou 5 gólov a 29 asistencií, najprv vo farbách Edmontonu Oilers , potom za Toronto Maple Leafs .
V ostatnom ročníku však hral v nižšej súťaži AHL za Toronto Marlies a absolvoval len 14 súbojov (1+4). V Kanade sa mu končí zmluva a do Česka prichádza ako voľný hráč. Marinčin sa v minulosti predstavil na troch MS (2014, 2016 a 2019) aj na ZOH v Soči 2014.
Veľký prínos pre český tím
Športový riaditeľ “oceliarov” z Třinca Jan Peterek verí, že príchod Marinčina bude pre tím prínosom.
“Je to výborný ofenzívny obranca so skúsenosťami z NHL aj medzinárodného hokeja. Veríme, že si ho naši fanúšikovia zamilujú rovnako ako jeho veľkého kamaráta Martina Gernáta, ktorý odchádza do zahraničia. Sú to podobné typy a keď sme sa dozvedeli, že má záujem vrátiť sa do Európy, po porade s hlavným trénerom sme začali pracovať na jeho príchode. Rokovanie bolo rýchle a korektné. Isto k tomu pomohli aj referencie od jeho kamaráta,” objasnil Peterek.
Viac k témam: Liga majstrov , NHL National Hockey League , prestup Zdroj: Webnoviny.sk – Marinčin to v zámorí balí a smeruje do Třinca, kde má nahradiť obľúbeného krajana Gernáta © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Marinčin to v zámorí balí a smeruje do Třinca, kde má nahradiť obľúbeného krajana Gernáta je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější