Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ

Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ

19.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia vlád a parlamentov členských štátov Európskej únie, zástupcovia odborov a občianskej verejnosti sa v sobotu zišli na úvodnom zasadnutí Konferencie o budúcnosti Európy . Cieľom stretnutia zhruba 400 delegátov je špecifikovať účel a očakávania, ktoré by mala iniciatíva priniesť. Do diskusie môžu vstúpiť aj občania členských štátov únie.
Pre tento účel Európsky parlament (EP) vytvoril mnohojazyčnú digitálnu platformu. Konferencia sa bude venovať rôznym témam, od problematiky právneho štátu, demokracie a bezpečnosti, až po otázky súvisiace so zmenu klímy alebo digitálnou transformáciou. Konečný výsledok Konferencie by mal byť známy v polovici budúceho roka počas francúzskeho predsedníctva v EÚ.
Plenárne zasadnutie Konferencie tvorí 108 zástupcov Európskeho parlamentu, 54 zástupcov Rady – dvaja za každý členský štát, a traja zástupcovia Európskej komisie, ako aj 108 zástupcov zastúpených rovnomerne zo všetkých národných parlamentov a občanov.
Viac k témam: digitálna transformácia , Konferencia o budúcnosti Európy , medzinárodné vzťahy , zmena klímy Zdroj: Webnoviny.sk – Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější