RUSKÁ VAKCÍNA Sputnik V chrání před všemi známými mutacemi koronaviru

RUSKÁ VAKCÍNA Sputnik V chrání před všemi známými mutacemi koronaviru

Ruská vakcína Sputnik V chrání před všemi známými mutacemi nového koronaviru, prohlásil ředitel Ústavu Nikolaje Gamaleji Alexandr Gincburg. Promluvil také přesněji o indické mutaci.
Ochrana před agresivními mutacemi
„Protilátky, které dostanete v důsledku použití Sputniku V, chrání před všemi na dnešní den známými mutacemi, počínaje britskou, konče mutací delta, indickou mutací,“ řekl Gincburg v přímém přenosu televizního kanálu Rossia 1. Ředitel Ústavu Nikolaje Gamaleji, který vyvinul vakcínu Sputnik V, uvedl podrobnosti o indické mutaci. Tak je agresivnější než původní nemoc z Wu-chanu . „Mutace snižuje čas přechodu mezi lehkou symptomatikou a těžkou formou průběhu nemoci. Díky tomu klesá čas na vytvoření vlastních protilátek,“ dodal Gincburg.
Ředitel Ústavu Nikolaje Gamaleji Alexandr Gincburg; Foto: Ruská prezidentská kancelář / Wikimedia Commons
Indická mutace již v Rusku převažuje
Na začátku léta v Rusku vzrostla nemocnost na COVID-19. Včera bylo jen v Moskvě odhaleno 9120 nových případů nemoci. U 90 % hospitalizovaných byla odhalena mutace delta, která byla v březnu odhalena v Indii . Tato nová varianta nemoci je podle dosavadních výzkumů více agresivní. V Rusku mezitím probíhá ve všech regionech aktivní vakcinace obyvatelstva. Dostupná pro obyvatele Ruska je nejen vakcína Sputnik V, ale i vakcína EpiVakKorona, kterou vyvinulo centrum Vektor státní organizace Rospotrebnadzor. Další dostupnou vakcínou je KoviVak, která byla vyvinuta Centrem Čumakova při Ruské akademii věd. Čtvrtou dostupnou vakcínou je Sputnik Light.
Sputnik V na Slovensku
Prvním slovenským poslancem, který se nechal naočkovat Sputnikem V, se stal György Gyimesi. Gyimesi si zvolil ruskou vakcínu hned od začátku, protože věří, že je tato vakcína proti COVIDu-19 efektivní. Někdejší premiér SR a nynější ministr financí Igor Matovič spolu s Gyimesim bojovali za to, aby se Sputnik V začal používat i na Slovensku , podle něj by proto bylo logickým završením tohoto procesu, kdyby se i bývalý slovenský premiér nechal očkovat právě Sputnikem. „Vnímám to tak, že když chceme být konzistentní v tom, co říkáme a v tom, co děláme, tak bychom měli vydržet až do konce. To znamená, že když jsme bojovali za Sputnik V, tak by se jím i měl dát naočkovat,“ dodal Gyimesi.
Zpracoval Rudolf HruboňJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější