Sagan vyhral siedmy titul majstra Slovenska, českým víťazom sa v Bánovciach nad Bebravou stal Kukrle

Sagan vyhral siedmy titul majstra Slovenska, českým víťazom sa v Bánovciach nad Bebravou stal Kukrle

20.6.2021 (Webnoviny.sk) – Tridsaťjedenročný Peter Sagan sa siedmykrát v kariére stal majstrom Slovenska v cestnej cyklistike v pretekoch s hromadným štartom. Už jedenásť rokov slovenskej cyklistike kraľujú bratia Saganovci, keďže od roku 2011 zvíťazili len Peter Sagan alebo jeho brat Juraj .
Peter v minulosti ovládol národný šampionát aj v rokoch 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2018, mladší Juraj v rokoch 2016, 2017, 2019 a 2020. Juraj Sagan na tohtoročnom spoločnom šampionáte s Čechmi chýba, keďže sa počas tréningu zranil.
“Som veľmi rád za bratove víťazstvo. Už jedenástykrát vyhral Sagan, takže sa tešíme,” povedal pre RTVS minuloročný víťaz Juraj Sagan a o svojom zranení poznamenal: “Už to mám zoperované a vyzerá to dobre. Už o niekoľko dní by som sa rád vrátil na bicykel. Do olympiády by som mal byť v poriadku.”
Víťazi pretekov vzišli z úniku
Hneď od úvodu 227 km dlhých pretekov sa viacerí jazdci snažili o únik, vyšlo to až pri prvom zjazde z kopca za Motešicami. Vpredu sa ocitlo 40 jazdcov a medzi nimi aj Slováci Peter Sagan, Adam Foltán, Matúš Štoček, Šimon Nagy, Andrej Líška a Tobias Vančo.
Neskôr sa odpútalo 11 cyklistov vrátane Sagana, Vanča a Štočeka, po druhom kole bolo na čele 10 jazdcov s náskokom približne dvoch minút. Ich náskok potom postupne narastal, dve kolá pred koncom bol už takmer 12-minútový.
Približne 65 km pred cieľom tak bolo jasné, že víťazi národných šampionátov vzídu z úniku. Zo Slovákov zostali vpredu len Sagan a Štoček, medzi Čechmi osmička Mathias Vacek, Petr Klabouch, Karel Camrda, Tomáš Kalojíros, Daniel Turek, Lubomír Petruš, Dominik Neuman a Michael Kukrle. V predposlednom kole vycúval Kalojíros a do posledného tak šlo na čele už len 9 cyklistov.
Sagan mal viac ako polminútový náskok
Deväťčlenná skupina sa neskôr rozdelila na dve časti – vpredu bol Peter Sagan a trio Čechov. Trojnásobný svetový šampión z tímu Bora-Hansgrohe v záverečnom stúpaní za Motešicami na Krásnu Ves unikol aj Kukrlemu, Neumanovi a Turekovi.
Posledné kilometre tak boli v znamení slovenského jazdca, ktorý do cieľa v Bánovciach nad Bebravou prišiel s viac ako polminútovým náskokom pred českým majstrom Michaelom Kukrlem (Elkov-Kasper). Peter Sagan si v závere dovolil mávať fanúšikom popri trati.
Druhý v rámci slovenského šampionátu skončil Matúš Štoček (TOPFOREX ATT Investments Pro cycling team, +3:01 min) a tretí finišoval Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica, +12:17 min), na českej strane za Kukrlem skončil jeho tímový kolega Dominik Neuman a tretí bol Daniel Turek (Felbermayr-Simplon Wels).
Viac k témam: Majstrovstvá Česka a Slovenska v cestnej cyklistike Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan vyhral siedmy titul majstra Slovenska, českým víťazom sa v Bánovciach nad Bebravou stal Kukrle © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Sagan vyhral siedmy titul majstra Slovenska, českým víťazom sa v Bánovciach nad Bebravou stal Kukrle je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější