Libyjští pašeráci si založili online “cestovku”, na stránkách zveřejňují jízdní řády odjezdů do Itálie (video)

Libyjští pašeráci si založili online “cestovku”, na stránkách zveřejňují jízdní řády odjezdů do Itálie (video)

Je vlastně docela logické, že je třeba oslovit klienty tam, kde je odezva. A internet je celosvětová síť, takže lze oslovit zájemce o přestěhování do Evropy z celé Afriky. Vzhledem k tomu, že do Evropy putují výhradně lépe situovaní Afričané – tedy buď členové různých islámských bojůvek, jejichž příjmy jsou mnohdy větší, než daňové příjmy daného státu nebo různí kriminálníci, kteří si dokázali svojí činností vydělat dost na to, aby mohli dát požadovaných cca 900 – 1300 eur jen za cestu z Libye do Itálie (a ještě mnohem víc za cestu do samotné Libye) – je oslovování těchto klientů přes internet logické.
Libyjští pašeráci vydali online kalendář odjezdů, už se neschovávají, organizují výlety z Libye do Itálie a inzerují je na sociálních médiích. Pašeráci operují hlavně na sociálních sítích. Na Facebooku je skupina založená Tal Abdeen Ahmedem, kde dokonce i pašeráci zanechávají své číslo a žádají ty, kteří chtějí odejít,  aby je kontaktovali. Mezi těmi, kdo zveřejňují příspěvky, je Ibrahim Khalid, který zveřejňuje jména těch, kteří přistáli v Itálii s poslední lodí, napsaná propiskou na listu papíru.
Jsou tací, kteří žádají o informace: “Můj bratr byl na nafukovacím člunu, který vyplul v neděli. Mají nějaké novinky? “.  A jsou tací, kteří doporučují kontaktovat ho kvůli odjezdu příští středu. Vynikající loď – 12 metrů, vynikající motor, 40 osob na palubě. Odjezd ze Zuwary. Mohamad Alaa ujišťuje, že při příjezdu mohou mít i mobilní telefony, aby mohli informovat rodiče. Žena objasňuje, že jí napsal příbuzný z Lampedusy. Teď ho zatkla policie. Alláh mu pomáhá najít cestu.
Všichni vidí Eldorado v Itálii, přičemž pašerákům musí zaplatit 5000 libyjských dinárů (necelých 900 eur) za přechod a budoucnost, která se nakonec ukáže být méně růžová, než doufají. “Ve většině případů – vysvětluje Marco Martino ze SCO (Ústřední operační služba Státní policie) – “existují problémy v těchto skupinách, které klamou ty, kteří se snaží přicestovat do Itálie. Pošlou jim peníze a pak zmizí, jednoduše nejde o pašeráky, ale jen o podvodníky, kteří se za ně vydávají. Ale také se stává, že narazíte na skutečné pašeráky.
Samozřejmě probíhají vyšetřování, o nichž nemůžeme nic prozradit, ale na těchto případech pracujeme. Často je obtížné tyto lidi vystopovat, protože servery se nacházejí v zahraničí, v Pákistánu nebo v jiných zemích. Těmto stránkám však věnujeme pozornost, protože pak bude materiál užitečný v průběhu všech procesů. Pokud se pak ukáže, že jména některých ilegálů nahlášených u pašeráků odpovídají jménům, která skutečně přistála v Itálii, pomůže nám to identifikovat tyto osoby a zeptat se jich, zda budou spolupracovat na identifikaci převaděčů a obchodníků s lidmi.”
Je neuvěřitelné, kolik pašeráků takto jedná zcela bez ohledu na skutečnost, že každý může číst jejich příspěvky. “Často,” pokračuje Martino, “používají Viber nebo Telegram, aby mohli být kontaktováni, a pak je opravdu obtížné určit, kde se tito lidé nacházejí. Ale to není důvod přestat je sledovat. Je důležité hlásit takové skupiny.”
Níže se můžete podívat na propagační video pašeráka ze Zuwary v Libyi: Vetřelci čekají na nalodění na loď do Itálie:

Video promozionale di un #trafficante di #Zuwara , in #Libia : i #migranti attendono di imbarcarsi su un barcone diretto in Italia. Visibili le “inimmaginabili torture” subite dagli immigrati. pic.twitter.com/IiI8mgOqyk
— Francesca Totolo 2 (@fratotolo2) June 14, 2021

A následující video ukazuje plně obsazenou loď s džihádisty, která v posledních dnech opustila Libyi a dorazila na Lampedusu:

“Le donne e i bambini”, visibilmente malnutriti e torturati, a bordo di un barcone partito dalla #Libia e arrivato a #Lampedusa nei giorni scorsi. Spoiler: immagini commoventi. pic.twitter.com/hqvdLRnsF1
— Francesca Totolo 2 (@fratotolo2) June 16, 2021

A tato skupina ilegálů čeká na loď  z Libye do Itálie, pravděpodobně je pašerák kontaktuje, jakmile kyvadlová doprava dorazí na dosah:

Gruppo di #migranti , che “scappa dalla #Libia ” (cit), pronto ad imbarcarsi su un barcone diretto in Italia. Video pubblicato due ore fa. pic.twitter.com/x3Y6xX3RHG
— Francesca Totolo 2 (@fratotolo2) June 16, 2021

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější