Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m

Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Výkonný výbor Slovenskej kanoistiky rozhodol o tom, že na olympijských hrách v Tokiu budú Slovensko reprezentovať piati športovci v troch lodiach.
V K1 1000 m to bude Peter Gelle , ktorý si zopakuje olympijskú účasť z Ria de Janeiro 2016.
Náhradník Zalka
V K2 1000 m sa predstavia Samuel Baláž a Adam Botek a v K4 500 m kvarteto Samuel Baláž, Denis Myšák , Erik Vlček a Adam Botek.
Náhradníkom bude Csaba Zalka . Práve Zalka a nie Myšák bol súčasťou bronzovej lode SR na MS 2019 v maďarskom Szegede, kde si Slováci vybojovali olympijskú istotu. Dvojica Baláž – Botek sa ukáže vo dvoch disciplínach (K2 1000 m a K4 500 m).
Iné zloženie ako v Riu de Janeiro
Vlajková loď slovenskej rýchlostnej kanoistiky “káštvorka” sa v Tokiu predstaví v spolovice inom zložení ako pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro, kde Slováci získali strieborné medaily. Vtedy sa však jazdila na OH ešte tisícka a nie päťstovka ako to bude v Tokiu.
Striebornú slovenskú loď v Brazílii tvorili Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka . Aktuálne z tejto zostavy zostali už len Myšák a Vlček, keďže Tarr a Linka už ukončili kariéru. Tridsaťdeväťročný Vlček sa chystá na svoju šiestu olympiádu, čo je rekordné číslo spomedzi slovenských športovcov.
Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu , rýchlostná kanoistika Zdroj: Webnoviny.sk – Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější