„Kritické myšlení není projevem extrémismu.“ Hrad kritizoval práci Ministerstva vnitra

„Kritické myšlení není projevem extrémismu.“ Hrad kritizoval práci Ministerstva vnitra

COM/SPU

Vláda v pondělí schválila zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území Česka. Ve zprávě je hnutí SPD Tomia Okamury uvedeno jako nejvýznamnější subjekt s dominujícími „xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky“. Práci vnitra ostře kritizoval Hrad.


„Ve světle trvalých úspěchů hnutí SPD a pokračujících neúspěchů jiných subjektů začíná řada příznivců tohoto spektra, kteří dříve zaujímali vůči Tomiu Okamurovi rezervovaný až kritický postoj, měnit názor,“ stojí ve zprávě.
 .Předseda SPD se proti zprávě ohradil a řekl, že je to nástroj používaný k politickému boji.


 .

 .
Na slova předsedy SPD reagoval na sociálních sítích ministra vnitra Jan Hamáček. Podle jeho slov není zpráva připravována na politickou objednávku.


 .
„Zprávu o extremismu odborníci z Ministerstva vnitra nepíšou na politickou objednávku, ale na základě faktů. Zpráva o extr. zmiňovala aktivity Tomia Okamury dřív, než jsem byl ministr. Jestli ji někdo využívá k politickému boji, tak je to právě on. Trochu se nabízí porovnání s potrefenou husou…“ napsal Hamáček na svém Twitteru.

 .

Kritické myšlení


Na zprávu o extrémismu Ministerstva vnitra reagoval Hrad. Poukázal na to, že kritické myšlení o probíhajících událostech automaticky neznamená překračovat linii extrémismu.
„Kancelář prezidenta republiky vznesla ke zprávě o extremismu naléhavé připomínky. Byly ovšem ignorovány. Zde jedna z nejzásadnějších,“ uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a připojil kritickou poznámku ke zprávě Ministerstva vnitra.

 .

„Stejně tak nelze šíření kritického ohledu na činnost státní nebo veřejnoprávní instituce ve Zprávě automaticky spojovat s projevy extrémismu, byť může jít o kritiku nepohodlnou nebo politicky nekorektní,“ uvedl Hrad a dodal: „Naopak má Zpráva doložit příklady extremistických nebo nenávistných projevů. Zpráva se v mnoha pasážích opírá o tvrzení z let předchozích, aniž by tyto podpořila informacemi z roku 2020.“

 .„Zpráva celkově trpí nedostatkem konkrétních informací nebo přesných odkazů , které by potvrzovaly předkládané závěry. Zvláště významné se to jeví v pasážích věnovaných předsudečné nenávisti, kdy by kategorická tvrzení na adresu konkrétního parlamentního subjektu měla být řádně doložena. Odhlédnout neleze ani od toho, že závěry Zprávy budou prezentovány v době probíhající předvolební kampaně,“ stojí v kritické poznámce Hradu publikované mluvčím prezidenta republiky.

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější