Evropská komise prozradila, kolik investovala do vakcín proti covidu-19

Evropská komise prozradila, kolik investovala do vakcín proti covidu-19

Evropská komise a země EU společně investovaly 2,9 miliardy eur na vývoj a nákup vakcín proti covidu-19. Na brífinku v Bruselu to uvedl mluvčí komise Stefan de Keersmaecker. (Foto: Flickr)
„Na nákup vakcín jsme použili fond pro výjimečné situace, to je přibližně 2,9 miliardy eur, včetně 750 milionů, které vyčlenily státy,“ řekl.Podle jeho slov investice Evropské komise směřovaly do všech výrobních zařízení, s nimiž uzavřela EK smlouvy na předobjednávku vakcín. Mluvčí dále uvedl, že na oplátku za investice společnosti rezervovaly určitý počet dávek pro členské státy Evropské unie.Zmiňme, že Evropská komise v úterý schválila ve třetím kvartálu letošního roku a v roce 2022 dodávku dalších 150 milionů dávek vakcíny od společnosti Moderna.Jedná se o preventivní opatření, které má zaručit připravenost k jakémukoliv scénáři vývoje situace.„Musíme být připraveni na jakýkoliv scénář a být jeden krok napřed. Náš portfoliový přístup jasně ukázal svoji cennost, a my půjdeme i dál touto cestou,“ uvedla komisařka pro zdraví Stella Kyriakidesová.Zdroj: bloomberg.com
Článek Evropská komise prozradila, kolik investovala do vakcín proti covidu-19 se nejdříve objevil na AC24.cz .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější