Štátni tajomníci riešili Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám, kľúčové sú aj investície do ľudských zdrojov

Štátni tajomníci riešili Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám, kľúčové sú aj investície do ľudských zdrojov

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nosnými bodmi Akčného plánu koordinácie boja proti hybridným hrozbám sú aj investície do ľudských zdrojov. Medzi ďalšie kľúčové kroky patria softwarové nástroje boja proti dezinformáciám, vykonanie auditu odolnosti štátu voči hybridným hrozbám či posilnenie strategickej komunikácie štátu.
Radí sa sem aj budovanie odolnosti obyvateľstva, ochrana volebných procesov a adresovanie problematiky cudzieho vplyvu na Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková v súvislosti s rokovaním štátnych tajomníkov a vedúcich predstaviteľov bezpečnostných a ústavných orgánov zastupujúcich celkovo 16 inštitúcií.
Proces odštartovali pred rokom
Tí sa na svojom stretnutí 22. júna zaoberali spomínaným akčným plánom, ktorý bol pripravený pod koordinačnou záštitou rezortu obrany.
Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer podotkol, že proces prípravy akčného plánu odštartovali pred vyše rokom. „Zmena bezpečnostného prostredia je trvalou výzvou a vyžaduje si čo najintenzívnejšiu mieru medzirezortnej spolupráce s výrazným zapojením mimovládnej, súkromnej a akademickej sféry – to je uplatnenie celospoločenského prístupu,“ vysvetlil.
Stretnutie inicioval Majer
Verí, že utorkové stretnutie predstavuje ďalší pozitívny míľnik pre budovanie pripravenosti štátu reagovať na širokú škálu hybridných výziev. Podľa neho môžu najbližšie týždne priniesť výrazný progres v presadení spoločných cieľov v tejto oblasti.
Utorkové rokovanie inicioval Majer s cieľom doladenia obsahových kontúr dokumentu a dohodnutia ďalšieho postupu v napĺňaní ambícií. Štátni tajomníci sa nielen dohodli na ďalšom postupe pri finalizácii textového znenia, ale aj načrtli „cestovnú mapu“ pre schvaľovanie dokumentu po medzirezortnom pripomienkovom konaní v Bezpečnostnej rade SR a na úrovni vlády SR.
Viac k témam: akčný plán , dezinformácie , hybridné hrozby Zdroj: Webnoviny.sk – Štátni tajomníci riešili Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám, kľúčové sú aj investície do ľudských zdrojov © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Štátni tajomníci riešili Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám, kľúčové sú aj investície do ľudských zdrojov je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější