USA ZAČALY INSTALOVAT RAKETY v Polsku, blíže ruským hranicím

USA ZAČALY INSTALOVAT RAKETY v Polsku, blíže ruským hranicím

Spojené státy začaly instalovat systém protiraketové obrany Aegis Ashore na základně Redzikowo v Polsku, uvedla ve svém prohlášení Agentura pro protiraketovou obranu USA (MDA). Tento systém lze rychle změnit na útočný (viz ZDE ).
Záminkou Írán a KLDR
„Začala instalace zbraňového systému Aegis Ashore v Polsku. Agentura pro protiraketovou obranu USA (MDA) nedávno dosáhla kritických milníků pro instalaci zbraňového systému Aegis ve svém objektu v polském Redzikowo,“ uvádí se v prohlášení. V roce 2002 Spojené státy odstoupily od smlouvy s Ruskem o protiraketové obraně, přičemž zdůraznily potřebu vyvinout globální systém protiraketové obrany na obranu proti „odpadlickým státům“ Íránu a Severní Koreji . Ve stejném roce se USA a Rusko dohodly na provedení řady opatření zaměřených na „upevnění důvěry a zvýšení transparentnosti v oblasti protiraketové obrany“ . Poté však Spojené státy začaly rozmisťovat svůj systém protiraketové obrany v Polsku a České republice. V roce 2009 byl tento kurz upraven ve prospěch takzvaného „nestrategického adaptivního systému protiraketové obrany“ .
Prvky systému Aegis Ashore
Nyní jsou prvky amerického systému protiraketové obrany rozmístěny na kontinentálních Spojených státech, v Evropě (v Polsku a Rumunsku) a v asijsko-pacifickém regionu. Námořní prostředky určené k zachycování balistických raket (torpédoborce s protiraketovými střelami) jsou rozmístěny poblíž pobřeží Ruska a Číny. Tyto země se důsledně staví proti rozmísťování amerického systému protiraketové obrany a považují to za hrozbu pro jejich národní bezpečnost. Rusko je navíc znepokojeno používáním univerzálních odpalovacích zařízení na základnách protiraketové obrany v Rumunsku a Polsku, ze kterých jsou na lodě odpalovány protiraketové střely a střely s plochou dráhou letu . Nahrazení protiraketových střel střelami s plochou dráhou letu lze totiž provést skrytě a v krátké době – ​​v tomto případě bude řízenými střelami zasažena celá evropská část Ruska.
Zpracoval Rudolf HruboňJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější