Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov

Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko aj Luxembursko ako krajiny desiatok tisíc pendlerov dokážu oceniť prínos Schengenu pre každodenný život občanov. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) chce aj preto rozvíjať ďalší politický dialóg s Luxemburskom napríklad o zavedení európskych digitálnych COVID certifikátov a tiež o posilnení jednotného trhu a voľného pohybu osôb, tovarov a služieb.
Klus to povedal počas návštevy Luxemburgu, ktorá sa uskutočnila v pondelok 21. júna. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.
Obe krajiny chcú byť v centre diania
Obe krajiny deklarovali, že chcú byť naďalej v centre diania a byť súčasťou hlavných procesov v Európskej únii.
„Máme napríklad rovnaký pohľad na Konferenciu o budúcnosti Európy, v rámci ktorej je podľa nás kľúčové zapojenie čo najväčšieho množstva občanov diskutujúcich o vplyve Únie na náš každodenný život, ale aj našich spoločných hodnotách, ktoré nás spájajú a robia silnejšími,“ vyhlásil Klus.
Luxembursko môže byť inšpiráciou
Štátny tajomník počas návštevy ocenil prácu Luxemburska, ktorú odviedlo pri zavedení a odskúšaní COVID pasu medzi prvými v Európskej únii. Výsledkom je, že digitálne certifikáty sa v praxi osvedčili a „Luxembursko môže byť pre Slovensko inšpiráciou aj v masívnom a dostupnom PCR testovaní, či efektívnom trasovaní cestujúcich obyvateľov“ .
Klus v Luxembursku rokoval s predsedom Poslaneckej snemovne Fernandom Etgenom, s luxemburským šerpom a poradcom premiéra Mikom Hentgesom, ako aj šéfom luxemburskej diplomacie, ministrom Jeanom Asselbornom.
Viac k témam: COVID certifikát , Pendleri , Schengen Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější