Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zóny

Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zóny

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika je s platnosťou od pondelka 21. júna zaradená do zelenej zóny , na ktorú sa nevzťahujú opatrenia týkajúce sa predkladania 72 hodinového negatívneho výsledku testu na COVID-19 pre nerezidentov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.
Viac o téme: Koronavírus
Neplatí tak ani povinnosť absolvovania povinnej karantény a testovania sa najskôr v siedmy deň jej priebehu.
„Pri cestách do Belgicka ostáva naďalej povinnosť vyplniť Health Passenger Locator Form (formulár pri príchode do krajiny). Na základe vyhodnotenia uvedeného formulára bude cestujúcemu zaslaná SMS s ďalšími opatreniami,“ uvádza rezort diplomacie. Nevyplnenie formulára môže mať za následok odmietnutie vstupu do krajiny zo strany belgickej polície či úradov.
Formulár je potrebné vyplniť najskôr 48 hodín pred prekročením hraníc. Formulár vypĺňa každá osoba staršia ako 16 rokov; spolucestujúca osoba mladšia ako 16 rokov sa uvádza vo formulári rodiča. Ak osoba mladšia ako 16 rokov cestuje sama, vypĺňa formulár samostatne.
Viac k témam: cestovanie covid-19 , COVID-19 , Koronavírus , Zelená zóna Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zóny je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější