Na romských životech záleží …

Na romských životech záleží …

MONIKA HRABÁKOVÁ
Přátelé, ráda bych se vyjádřila k teplickému případu úmrtí našeho romského spoluobčana, který chvíli před policejním zákrokem zfetovaný a křičící mlátil do okolostojících aut pěstmi a po policejním zákroku zemřel – na PŘEDÁVKOVÁNÍ, kterýžto výsledek je součástí soudní pitevní zprávy.

Případu se samozřejmě okamžitě chytla Romea a zahlédla jsem, že i Piráti, a oba tyto týmy začaly do éteru pouštět heslo “Na romských životech záleží”.
Takové heslo je v mých očích, ve státě, kde to nejsou Romové, kdo má strach ze skupinky bílých, ale jsou to bílí, kdo má strach ze skupinky Romů, opravdu směšné a pobuřující. Jako mladší jsem takovou férovku bohužel zažila na vlastní kůži.
Nazývat zesnulého Roma českým Floydem je na jednu stranu též směšné, na druhou stranu až ironicky akurátní. Oba pod vlivem drog, oba s určitou nekalou minulostí, oba zemřeli po policejním zákroku.
Odvažuji se tvrdit, že smrt obou mají na svědomí drogy, ale v Americe se tehdy báli hodit vinu na někoho jiného než na bílého policajta, což je u nás ten šťastný rozdíl mezi USA a ČR.
A ještě bych se ráda vyjádřila k těm, co obviňují naší policii s nepřiměřeného zákroku: víte vůbec, jakou sílu má člověk sjetý například na pervitinu? S takovým člověkem by měla problém i skupinka policistů.

Buďme rádi, že u nás funguje policie aspoň tak, jak funguje, a prosím – nezabředávejme zbytečně do vykonstruovaných problémů, jako do nich zabředli na západ od nás.
Jsme snad národ chytrých a normálních Čechů, ne uražených sněhových vloček.

Monika Hrabáková
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější