Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth

Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth

23.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 23. júna, 14:19
Okresný súd Bratislava I prijal obžalobu na Mariana Kočnera v kauze motáky. Rozhodol o tom v stredu na verejnom zasadnutí s tým, že hlavné pojednávanie vytýčil na 10. augusta.
Zmena kvalifikácie skutku
Súd zároveň zmenil kvalifikáciu žalovaného skutku z trestného činu marenia spravodlivosti na trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy.
V prípade by ako svedkovia mali vypovedať napríklad advokát Andrej Šabík alebo bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth .
Správy z väzby pre Tótha
Krajská prokuratúra v Trenčíne pôvodne podnikateľa, ktorý sa stredajšieho verejného zasadnutia nezúčastnil, obžalovala pre marenie spravodlivosti. Podľa orgánov činných v trestnom konaní totiž prostredníctvom svojho advokáta posielal z väzby správy Tóthovi, kde ho inštruoval, ako má vypovedať.
Ten však nakoniec vec oznámil polícii. Prokurátor po stredajšom verejnom zasadnutí konštatoval, že právna kvalifikácia sa môže v priebehu hlavného pojednávania ešte meniť.  Obhajca obžalovaného Michal Mandzák zase uviedol, že podľa názoru obhajoby skutok nie je trestným činom. Pri skutku krivej výpovede a krivej prísahy je podľa Trestného zákona prísnejšia trestná sadzba.
Kočner je momentálne právoplatne odsúdený v kauze televíznych zmeniek na trest 19 rokov väzenia. Obžalobu voči nemu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka  po rozhodnutí Najvyššieho súdu SR opätovne prejedná Špecializovaný trestný súd.
Viac k témam: motáky , súdy Zdroj: Webnoviny.sk – Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Súd prijal obžalobu na Kočnera v kauze motákov, ako svedok by mal vypovedať aj exsiskár Tóth je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější