Rusko vypálilo VÝSTRAŽNÉ STŘELY vůči britské lodi kvůli narušení jeho výsostných vod

Rusko vypálilo VÝSTRAŽNÉ STŘELY vůči britské lodi kvůli narušení jeho výsostných vod

Loď ruských pohraničníků vypálila výstražné výstřely kvůli britskému torpédoborci HMS Defender u Krymu, který narušil výsostné vody Ruské federace, oznámila agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.
Preventivní bombardování
„Ve 12:06 a 12:08 provedla pohraniční hlídková loď výstražnou palbu,“ uvedlo ministerstvo ve zprávě.  Torpédoborec HMS Defender byl již dříve varován před použitím zbraní v případě porušení státní hranice Ruské federace . Na varování podle ministerstva nereagoval. Resort uvedl, že loď byla tři kilometry v ruských výsostných vodách. Ruský bombardér Suchoj Su-24M navíc provedl preventivní bombardování, aby zabránil porušování ruských hranic v Černém moři. „Ve 12:19 provedlo letadlo Su-24M preventivní bombardování podél torpédoborce HMS Defender,“ uvedlo ruské vojenské oddělení. Ruské ministerstvo obrany si podle RIA Novosti předvolalo britského vojenského atašé.
Británie střelbu popírá
Británie jakékoli informace o výstražných střelách popírá. „Žádné výstražné rány vypáleny nebyly. HMS Defender pokračuje běžnou cestou v mezinárodně uznávaném dopravním koridoru,” tvrdí britské ministerstvo obrany s tím, že torpédoborec se údajně plavil v ukrajinských vodách a ruské hranice tak prý neporušil . Britské Královské námořnictvo již dříve v červnu uvedlo, že HMS Defender se přesouvá do Černého moře „k vykonávání svých vlastních misí“ . Ruský senátor Sergej Cekov v komentáři pro RIA Novosti tento krok odsoudil jako zjevné porušení mezinárodních norem. Frekvence provokací ze strany západních armád vůči Rusku v posledních letech několikanásobně stoupla. Téměř denně např. startují k ruským hranicím špionážní letadla.
Zpracoval Rudolf Hruboň
 Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější