Policista, který v Itálii postřelil agresivního afrického vetřelce, bude potrestán

Policista, který v Itálii postřelil agresivního afrického vetřelce, bude potrestán

O incidentu, který se před pár dny stal v Římě, jsem již psala zde . Připomínám, že vetřelec útočil na kolemjdoucí a posléze i na policisty nožem, navíc se jednalo o policistům dobře známého recidivistu.
Na video incidentu, včetně postřelení afrického vetřelce, se nyní můžete znovu podívat:

Adesso magari qualche radical chic di sinistra criticherà il poliziotto, non il delinquente armato di coltello (e pluripregiudicato) che minacciava le persone a Roma vicino a stazione Termini… Sempre dalla parte delle Forze dell’Ordine! pic.twitter.com/uCTUbKtb9N
— Matteo Salvini (@matteosalvinimi) June 20, 2021

Nyní ovšem bude policista za svůj záslužný čin potrestán. Pak není divu, že se policisté zpravidla bojí střílet, obzvlášť, je-li zločinec z nějaké systémem protěžované skupiny. Jak všichni víme, tak kriminálníci jsou dnes adorováni, obzvlášť, pokud mají tu správnou barvu pleti…
Policista je vyšetřován pro nepřiměřené použití zbraně poté, co v pátek postřelil 44letého Ghaňana na římském vlakovém nádraží Termini.
Afričan byl spatřen na vlakovém nádraží kolem 19:20 s velkým kuchyňským nožem a vyhrožoval kolemjdoucím, kteří mířili na vlakové nádraží, než se místní policisté pokusili černocha uklidnit.
Policie se pak pokusila muže udržet dál od cestujících, když jeden z policistů začal na 44letého muže střílet poté, co se domníval, že se chystá napadnout policisty a zranil ho na noze. Afričan byl později ve stabilizovaném stavu převezen do místní nemocnice.
Ghaňan má údajně kriminální minulost a již byl obviněn z několika vandalských činů a násilí, včetně útoku na sochy v několika římských kostelech a útoku na islámské centrum ve městě, kde zranil imáma.
Domenico Pianese, prezident policejního odborového svazu Coisp, řekl, že na základě vyšetřování se rozhodli  potrestat policistu, který zastavil potenciální masakr.
“Důstojník s platem 1500 eur měsíčně si bude muset sehnat svou vlastní obhajobu, odborníka a právníka: budou ho stát tisíce eur. Na druhou stranu agresivní vetřelec  bude mít na svou obranu bezplatnou právní pomoc, samozřejmě na náklady daňových poplatníků,” řekl Pianese.
K incidentu se vyjádřilo i několik politiků na podporu tohoto důstojníka, například  Matteo Salvini, který vyzval k jeho deportaci a prohlásil: “Vyšetřujete policistu, který bránil kolegy a občany před násilím nelegálního a potenciálního islámského teroristy? Veškerá moje úcta a solidarita je s policistou.”
Solidaritu vyjádřila i Giorgia Meloni, předsedkyně konzervativních Bratří Itálie (FDI), a uvedla, že její strana stojí na straně  mužů a žen v uniformách, kteří každý den riskují své životy, aby zajistili naši bezpečnost.
Případ přichází jen několik měsíců po dalším incidentu, který se týkal ghanského ilegála a italské policie ve městě Como. 49letý muž, stejně jako vetřelec v Římě, obtěžoval místní obyvatele. Když se k němu přiblížila policie, Ghaňan začal být agresivní vůči důstojníkům a prohlásil: “V Ghaně bych vám podřízl hrdlo.”
“V Itálii je spravedlnost nanic a vy mi nemůžete nic udělat,” dodal.
Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější