Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod

Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsko zaradilo Rusko na vlastný zoznam takzvaných červených krajín, z ktorých je zákaz cestovania, pokiaľ to nie je z nevyhnutných dôvodov.
Viac o téme: Koronavírus
Hovorca francúzskej vlády Gabriel Attal v stredu konštatoval, že na zoznam 21 štátov okrem Ruska pridali aj Namíbiu a Seychely.
Negatívny test a karanténa
V spomenutom francúzskom menoslove „červených krajín“ sa nachádzajú štáty, kde sa v ostatnom čase prudko šíria najnebezpečnejšie mutácie koronavírusu – India, Juhoafrická republika a Brazília, čo znamená, že cestujúci prichádzajúci odtiaľ do Francúzska musí zdôvodniť účel cesty, preukázať sa negatívnym testom a pobudnúť týždeň v karanténe.
Tí, ktorí v čase príchodu do Francúzska z „červenej krajiny“ ešte nie sú zaočkovaní, musia ísť do karantény na 10 dní, pričom za porušenie predpisov im hrozí pokuta vo výške 1000 eur.
Situácia vo Francúzsku sa už zlepšila
Attal vyzval na zvýšenú ostražitosť v súvislosti s indickým variantom delta, ktorý podľa odhadov vo Francúzsku tvorí 9 až 10 percent všetkých pozitívnych prípadov.
Situácia vo Francúzsku sa však v ostatných týždňoch rapídne zlepšila. Každý deň evidujú priemerne okolo 2 300 nových infekcií, čo je výrazne menej v porovnaní s dennými prírastkami na úrovni 35-tisíc v období od marca do apríla.
Viac k témam: cestovanie , Koronavírus , Koronavírus COVID-19 v Rusku , Pandémia Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější